GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR

GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR

Ne kadar okumayım, izlemeyen, takip etmeyim desem de, sosyal bir varlık olduğumuz için ulusal ve yerel medya organlarını takip ediyoruz.

Geçen hafta ulusal basının gündeminde erken seçim vardı, yine terör birinci gündem maddesi olarak gazetelerdeki yerini almış, ekonomi bir başka önemli konu seçim haberlerinin ardından döviz ve altındaki yükseliş dikkatlerden kaçmadı.  Sizin anlayacağınız uluslar arası sermaye, en küçük olumsuzlukları fırsata döndürmesini biliyor. Yılların küçük yatırımcısı olarak bakıyorum, bir altın, bir Dolar, bir Euro aynı mehter takımı gibi iki ileri bir geri ilerleyip duruyorlar.

Yanı başımızdaki Suriye Savaşı acıları da birlikte getirdi, kim sebep olduysa bu savaşa yüz binlerce insanın yerinden yurdundan olmasına sebep oldu, Esad denilen şu varlık, babasını aratmadı. Nasıl bir lider ki, kendi ülkesinin insanın başına varil bombaları yağdırıyor.

Deniz ortasında kalan göçmenlerin durumu içler acısı…

Türkiye Gazetesinin manşeti bu konuda dikkat çekiciydi; “ Suriye batağında durum 72.5 Millet Savaşıyor”

İnsanoğlunun bitmez tükenmez hırsı, galiba süperleşmiş, belli ki kıyametin alametleri, çünkü bu mazlumların gözyaşları kimsenin yanına kalmayacaktır.

Şu kara petrol nice insanların hayatını kararttı.

Şu Çin sessiz sedasız büyüyor, ama o da ne Asrın Kazasına şahit olduk. Biliyorsunuz Çin’de geçen hafta bir facia gerçekleşti ve kimyasal depoda meydana gelen patlama sonucunda elli insan öldü, bine yakın insan yaralandı… Teknoloji her zaman huzur getirmiyor, patlama tam 21 ton TNT’ye eş değerdeymiş. Mini bir atom bombası desek abartı olmaz.

YEREL BASIN BAŞLIKLARI FARKLI

Cuma günkü Bugün Gazetesinin manşetinde BOĞULMALAR ARTTI başlığı kullanılmış. Son bir ayda ilimizde 8 kişi can vermiş. Aman ha dikkat anne ve babalar çocuklarımıza sahip olalım, başı boş bırakmayalım…

Bugün Gazetesinde Kipaş yatırımda Türkiye birincisi oldu başlığı yine dikkatlerimden kaçmadı, KİPAŞ ile bu kent insanı her zaman övündü, Allah binlerce insana istihdam kapısı olan bu kuruluşa yardım etsin, nazardan saklasın. Duamız, diğer sanayicilerimiz içinde geçerli, ama Allah’ın verdiği bu servetten yine Allah’ın rızasını kazansınlar isteriz. Kendi zengin olurken, çalışanları da memnun ederlerse daha da hoş olur.

Bir diğer başlık KSÜ Öğrencileri Mezuniyet Sınavı İstiyor başlığıydı, eğer bazı üniversiteler öğrencilerine tek ders veya iki dersten mezuniyet amaçlı sınav hakkı veriyorlarsa, bizim üniversitemizde bu hakkı öğrencilere vermeli. Öte yandan Eğitim Bir Sen 2. Nolu Şube Başkanı Doç. Hasan Furkan ile rektörümüz arasındaki soruşturma konusunda da Sayın Rektörün aydınlatılması gerek diye düşünüyorum. Çünkü herkes sendikal hakları bilemeyebilir. Uzun yıllar Memur Sen İl Yönetim Kurulunda basına konusunda görevliydim, memurların basın açıklamaları konusunda kamuoyu yeterli bilgiye sahip değil.

Manşet Gazetesi ise Asgari Ücretle Çalışacak mühendisler aranıyor, Stat Bilmecesi Çözüldü, Balıkçılıkta Gerideyiz ve son olarak Kahramanmaraş Spora Kaleci Bulundu Cüneyt Çelik ile bir yıllık sözleşme imzalandı, haberlerini sizinle paylaşım istedim.

GELELİM SAADETE

Günler öyle veya böyle geçiyor. Basın çok da güzel haberleri bizlere iletmiyor. Onlara göre köpek insanı ısırırsa haber değil, insan köpeği ısırırsa haber olurmuş. Oysa, güzel de haber olur, habercilikte güzeli görüp, güzeli haber yapmak gerek diye düşünüyorum.

Çünkü kötüler haber oldukça, kötülük yaygınlaşır. Kötülük bir virüs gibidir, bulaşır insanlara. Bir zamanlar, uyuşturucu çeken çocukları haber yapan gazeteci şimdi kına yakıyordur herhalde, çünkü bütün yurtta artık sokak çocukları bali çekmeye başladı.

Sonuç olarak da hayır da işleseniz, şer de işleseniz kar-zarar cetvelinizi yazılıyor ve bu yaptıklarımızın hesabı sorulacaktır diyor, selamlarımı iletiyorum.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co