“Günaydın, Günaydın yenimi buldunuz ?”

“Günaydın, Günaydın yenimi buldunuz ?”

BBP eski genel başkan yardımcısı Ökkeş Şendiller

“Günaydın, Günaydın yenimi buldunuz ?”

 

KAHRAMANMARAŞ/ BBP Kurucu Genel Başkan Yardımcısı Ökkeş Şendiller,” Biz 6 yıldan beri bağırıyoruz, Muhsin Yazıcıoğlu ve beş arkadaşının katillerini bulun cezalandırın diye , bunlar sa 6 yıl sonra Muhsin Yazıcıoğlu cinayeti çözüldü diyorlar,” dedi.

Konuşmasına temel fıkrası ile başlayan Ökkeş Şendiller: “ Temel vasiyetini yazmış ve bunu mezar taşıma yazın demiş, öldüğünde bakmışlar ki o yazıda: “ Hastayım dedim inanmadınız, ölüyorum dedim inanmadınız, Şimdi ne oldu da başıma toplandınız ?” yazılı kağıtta okurlar..

Biz 6 yıldan beri Muhsin Yazıcoğlu ve 5 arkadaşını kim öldürdü nasıl öldürdü, bu katiller emri kimden aldı ? bunu bulun ortaya çıkarın diye dava üstüne dava açtık..

Malatya özel yetkili savcısı 9 askeri yakaladı içeri attı sonra torba yasa ile dışarı çıktı.. sonra 15 Temmuz darbe girişiminde Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘a yapılan suikast timinde o kişi olunca , Aaaa Muhsin Yazıcıoğlu katilini bulduk diye konuşmaya başladılar bende onlara günaydın günaydın diyorum..” dedi.

Muhsin Yazıcoğlu ve arkadaşlarının katillerinin yargı önünde hesap vermesi gerektiğini ancak o gün bu işe bulaşanların bugün üst düzeyde yönetici olarak devam ettiğini ifade eden Ökkeş Şendiller: “ Avukat arkadaşlarımız yeni dava açarak bu işi sonuna kadar kovalayacaklar ancak , son günlerde BBP kuruluşu ile alakalı televizyon kanallarında iftara dolu yazılar çıkmakta bu sebeple BBP kurucu genel başkanı ve 7 milletvekilinden biri olarak bize söz hakkı geldi.. bugün burada söylüyorum.. 7 milletvekili arakadaşımız bankada otomobil kredisi kullanarak biz BBP kurduk, kimseden beş kuruş yardım almadık, FETÖ terör örgütü bize yardım etmedi.. oyda vermedi.. bunu söyleyenler şerefsizdir,” dedi.

Hassas bir dönemden geçiyoruz..

Bugün Türkiye çok hassas bir dönemden geçiyor , bugün birlik zamanı, bir olma zamanı, ancak Sayın Cumhurbaşkanını öldürmeye giden o timdeki kişiler.. uçakla Muhsin Yazıcoğlu helikopterini düşürdü, sonra helikopterle gelerek geride iz bırakmamak için öldürdüler ve oraya kimse gitmemesi içinde 4 gün engel oldular..

Bunun fotoğrafları, görüntüleri belgeleri her şeyi var , biz hükümetimizden Muhsin Yazıcoğlu ve karkadaşlarını öldüren o katiller 9 kişi ve onu öldürten kaç kişi onları bilemiyoruz hepsinin yargı önüne çıkarılmasını istiyoruz..

Hak ve adalet istiyoruz , Muhsin Yazıcıoğlu cinayeti artık sonuçlanmalı..

FETÖ terör örgütünün içinde 45 yıl bulunup bugün ayrılanların, bu derbe girişimini hükümette bildirmemeleri de bir suç olduğunu ve bunların bir Kahraman gibi televizyon kanallarında konuşturulmasına da bir anlam veremediğini ifade eden Şendiller :” Ben partiden ayrıldım, bugüne kadar darbe ile alakalı da konuşmadım ama bu son olaylar bizim canımızı sıktı, eğer hükümetimiz bunların cezasını vermeyecekse bunu da açıkça söylemeli, FETÖ terör örgütü diyoruz, ülkemizi uçurumun kenarından çevirdi.. bu örgütün içine girende bir çalışanda bir 45 yıl hizmet edende bir, halka kurşun sıkanda bir bu böyle bilinmeli ve adil yargılama yapılmalıdır..

Bu meczupların yalanları defalarca yüzlerine söylendi.. mahkemeye verdik, ondan sonra kıvırtarak ben yanlış anlaşıldım , bizi yanlış anladılar diyorlar.. bugünde öyle söylüyorlar.. ama hükümetimiz gereğini yapmalıdır.” Diye konuştu..

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co