Gül’den bivefa Bahçeli’den vefa

Gül’den bivefa Bahçeli’den vefa

Abdullah Gül; AK Partinin kuruluşuyla ve 3 Kasım 2002 seçimlerinde tek başına iktidar olmasıyla da bir şans yakaladı. Siyasi yasaklı olan AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan GÜL’ ü ön planda tutmuş ve 58. Hükümeti Gül Başkanlığında AKP hükümetini kurma fırsatı vermişti. Erdoğan’ ın siyasi yasağının kalkmasıyla 13 Mart 2003 de 58. Hükümet istifa eder ve 14 Mart’ ta 59. Hükümet ( 2. Ak Parti Hükümeti)  Erdoğan Başkanlığında kurulur. Erdoğan Yol arkadaşı Gül’ ü Dışişleri gibi önemli bir Bakanlık görevini tevdi eder… AKP Hükümeti çok engellerle karşılaştı. Kapatma davaları, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AYM’ nin 367 gibi bir kriz oluşturmasıyla Erdoğan yılmadı, Abdullah Gül kardeşim adayımızdır sözünden vazgeçmedi. Vesayet odakları Cumhurbaşkanı eşinin başörtülü olmasını hazmedemiyorlardı. Erdoğan’ın karalılığı 367 engeli ve 27 Nisan engelini aşa aşa Abdullah Gül’ ü 11. Cumhurbaşkanı olmasını sağladı…

Buraya kadar iyi güzel de Sayın Gül ne yaptı? Muhaliflerle görüşmeleri daha da ileri giderek KHK’ a karşı çıkması tam bir akıl tutulması Vatanı, milleti için sokağa çıkan vatandaşı koruma kanununa “muallak” diyerek davasına ve yol arkadaşlarına bivefa göstermiştir. Nasıl bu kadar acımasızca vefasızlık gösterilir işte bunu anlayamıyorum.  İnandığın bir davaya ve yol arkadaşlığına bu yapılır mı?

Bu ne hırs Sayın Gül? Erdoğan sizin için neler yapmadı ki; askeri muhtıra karşısında dahi sizin için dimdik durmadı mı? Hani diyordunuz ya “Ak Parti’nin içinde siyaset yapacağım” ne oldu? Ne değişti? Siz AK Parti içinde değil, yanında dahi olmayıp karşısında siyaset yapıyorsunuz. Sizi Erdoğan el üstünde tuttuğu için sevildiniz, milletin gönlünde yer ettiniz oysaki Erdoğan da sizi elinden bıraktı. FETÖ güruhu mu yoksa ülkesine karşı zerre kadar sevdası olmayanlar mı tutacak elinizden. Yazık çok yazık aziz milletin gönlündeki yeriniz yara aldı. Bu yarada her geçen gün büyüyor. Aziz millet artık size pirim vermeyecek.  Size 2019 seçimlerinde şişirilmiş bir tablo sunacaklar ABD, AB, FETÖ ülkeyi zayıf düşürmek isteyenlerin oyununa gelip aday olursanız. Biraz sevginiz varsa oda yok olur haberiniz olsun.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin vefası takdire şayan “Yenikapı”  ruhuyla başlayan birlik ruhu artarak devam ediyor. 2019 seçimlerinde aday çıkarmayacaklarını açıklayarak AKP Erdoğan’ ı destekleyeceklerini her fırsatta dile getiriyor. Bahçeli Türkiye’nin istiklal ve istikbal mücadelesi verdiğini ülke düşmanlarının her taraftan saldırdığını, içerdeki maşalarında boş durmadığını iyi analiz ediyor. “Yenikapı”  ruhunu yürekten hissediyor işte bunun için Erdoğan’ı destekliyor. Bahçeli’nin bu vefası ve “Yeni Kapı” ruhuna sadakati;  emperyalizmin ve maşalarının, FETÖ terör örgütünün, 15 Temmuz darbe girişimini hazırlayanların ve destekçilerinin karşısında ülkesinin yanında olup Cumhuruna sahip çıkmasının adı Vefa’dır. Yenikapı ruhudur.

Yenikapı bir ve beraber olmanın adıdır buna sadık kalanlar milletin gönlünde yerini alır, sadık kalmayanlar CHP gibi onlar da milletin gönlünde ki nefreti alır.

Yenikapı ruhuna sahip çıkarsak Türkiye’ye karşı yapılmak istenen bütün oyunları bozarız.

İşte MHP’de bu oyunları bozmak için Yenikapı ruhuna sahip çıkıyor.

Bir tarafta bivefa, diğer tarafta vefa… Siz hangi taraftasınız?

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co