Güçlünün yanında yer almak

Güçlünün yanında yer almak

Güçlünün yanında yer almak !..

Bugün kılıçları çektim , herkesi keseceğim.. önüme babam bile gelse onu da keserim hiç fark etmez bugünden sonra böyle !.. Dik durmayı bu şehre öğreteceğim..

Bizde yağcılar var.. vıcık vıcık yağ akar !

Bizde yalakalar var : her yanlarından bin bir türlü yalakalık örneği görürsünüz..

Bizde aklısıra akıllılar var : İspiyoncu , dedi koducu !..

Burada biraz durmak istiyorum: Güçlü kim ? kim seçimi kazanır hani üç aşağı – beş yukarı belli olur ya işte böyle bir şey görüldüğü zaman onun etrafını saran yalakalar her türlü entikraları çevirerek şirin görülmeye çalışırlar..

Dün bir dostuma dedim ki : Fatih Mehmet Erkoç ile berabersin, söyle kırılan kalpleri tedavi etsin, gönül alsın, bugün bir oy bir oy, Seferberlik zamanı az bir gayret çok önemlidir, telefon ile arasın gönüllerini alsın, ziyaret etsin, bugün birlik zamanı dedim…

Kimsenin ismini kullanmadım, gördüğüm luzum üzerine böyle bir söz söyledik, sonra söz bize dönerek : bir felaket olarak geri geldi !…

Dedikoducu ve yalakalar takla atmak için üzerine bin kelime ekleyerek götürdüklerini sanıyorum… yazık çok yazık..

Kahramanmaraş’ta seçimi kimin kazanacağı üç aşağı – beş yukarı belli, bununla beraber 13 Mart 2014 de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan gelecek ve bu gelişi seçimin şeklini değiştirecek.. bazı göstergeler daha net okunmaya başlayacak..

Yalakalar işte o zaman : “Başkanım, ben senin seçileceğinden her zaman emindim,” diyerek etrafını sardığı gün işte başkan adayının yanlış yaptığı gündür.. Yağcı ve yalakaları ayırt edemeyen bir aday bu şehre hizmette edemez..

Yağ çekersen iyisin mesele yok, hani halk tabiri ile vıcık vıcık yağ damlayan yağcılar.. doğruları söylersen : senden kötü kimse yok…!

Örnek: Başbakan Recep Tayyip Erdoğan :” 7 bin kişi dinlenmiş, yasa dışı olarak diyor.. peki sayın başbakanım gözünü sevdiğimi, bizim polis, mit, hakim, savcı , vali, Asker avanta mı maaş alıyor, hani bir tane suçlu yakalanamaz mı ? bu nasıl pareler yapı ki izini kayıp ettiriyor, bu ülkenin güvenlik sistemi yok mu ?…bu nasıl iş ?…

Başbakan’a ben bu soruyu sordum ya: işte kötü adam oldum.. oysa :” Başbakanımız doğru söylüyor, 7 bin kişi dinlenmiş bu paraler yapı , bir örgüttür , PKK gibi tehlikelidir.. Başbakanımıza destek verelim, Bunları asalım, keselim, vur de vuralım, öl de ölelim ,” desem bakın ne kibar adamı olacaktım…

Kibar adam olmayalım, biz bundan sonra hep doğruları söyleyelim..

Bizde Gazeteciler de güçlünün yanında..

Yalakalarda güçlünün yanında

Yağcılarda güçlünün yanında..

Onun içinde adam olamıyoruz ya, işimiz yağcılık..sahtekarlık.. MSN den gazeteci arkadaşlarımıza bir yazı attım.. Bilbord reklam girenlerin haberleriniz gazetelerimizde ve internet sitelerinde kullanmayalım, tepkimizi ortaya koyalım,” dedim attım.bir dakika sonra bir belediye başkan adayı: Bekir bey ayıp olmuyor mu tav urunuz bize mi ? ne diye sordum, bizim haberimizi girmeyecekmişsiniz ?

Diyerek bize gazetecilik dersi vermeye çalıştı: Oysa ben gazeteci arkadaşlarımın seçim üzeri üç beş kuruş para kazanmalarını istiyordum.. bakın ne hale düştüm..

Bir gün bir siyasi partinin basın toplantısındayız, adam belediye çalışmaları ile alakalı eleştiride bulundu.. bir hemen telefona sarıldı, daha toplantı bitmeden Belediye Başkanı Mustafa Poyraz adamının söylediklerini yetiştirdi..biri.. o kendini bilir..

Bir başka zaman da Mustafa Bostırmacı basın toplantısı düzenliyor, Ak Parti il başkanı Fatih Mehmet Erkoç ‘u eleştirdi, bir gazeteci hemen anında canlı yayınla sözleri Erkoç’a ulaştırdı.. sözüm ona bunlarda gazeteci bu memlekette gazetecim diye geziyorlar..

Böyle : İspiyoncu, yağcı- taklacı gazeteci, de var, vatandaşda var.. ahlakı çöküntüye uğrayan bir yapı var.. doğruları yazarsan senden kötü kimse olmaz, yağcılık yapacaksın, taklacılık yapacaksın dedi kodu üreteceksin, iyi adam olmak için :

Yok böyle bir şey..

Geçen bir yanıma geldi: Filan kişi senin için şu sözleri söylüyor dedi.. ben de o benim kardeşim, bana öyle söz söylemez, söyledi ise seni sınamak için söylemiştir, bana ulaştırasın diye sende görevini yaptın ! dediğimde bozuldu gitti..

Üç beş gazeteci ile de olsa bu memlekette dik durmayı öğretmek , bir ağabeyleri olarak galiba bize düşüyor..her şeyi dobura dobur söyleyeceğiz, yağcılık yok, yalakalık yok.. artık her şeyi mertçe söylemek var… yalakalara duyurulur..

İyi günler..
26 Şubat 2014

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co