Gözyaşları ve Paket !

Gözyaşları ve Paket !

Gözyaşları ve Paket !

İki ayrı kurumdan telefon geldi, “ağabey size bir ramazan paketimiz var ! çevrenizdeki fakirlere verisiniz ! “ diyerek verdiler..

Paket hayrı onlardan, götürme hayrı da bizden dedik , kolayın sevap kazanılmıyor kalkıp gidip paketlerimizi aldık..

Allah bunlara verme !.. bize ise  aracımızla taşıma sevabı nail etmiş ki , bu görev bize nasip oldu.., aslında gideceği adres belli idi, çevremizde muhtaç insan çok ama , muhtacında muhtacı var onları biliyorum.. ama bu kadar durumlarının vahim olduğunu bilemiyordum..

Akşam götürüm , o garipleri sevindirip dualarını alırım ,  orada bulunan 10 aile içinde yeni paketler gelir duası , hayır severlerimize teşekkür ediyorum, onlara dua ediyorum..

Dün sevgili ağabeyimiz hocamız bizi aradı: Bekir ede ! bağ kiraz toplamaya gidelim dedi..

Saat 17 00 buluşma noktasında buluştuk, 4 kiloluk kasalarla birini yemeye birini reçel yaparım diyerek 2 kasa kiraz doldurdum..

Bağ sahibimize bağda bir hayli yüklendik, insan buraya çağırılır iftar yapmadan gönderilir mi ? diyerek çok yüklendik.. Bu bağdan duman çıkmazsa, bağ sahibi ölmüş demezler mi ? dedik.. bize bunun nasıl yapan bu sana yakışmadı diye yüklendik, sonra dedim ki iftarlık etini ekmeğini ben alayım ne var ! sevgili Mehmet Dobaoğlu bir yandan ben bir yandan bir hayli yüklendikten sonra kiraz toplama işi bitirdik..

Kiraz toplama işi bitince sevgili hocam: “ Bekir ede , bu kirazdan şöyle komşulara da birilerine ver ! Pazar günü gelir yine toplarız,” dedi..

Bende kabul ama burada iftar yapacağız diye üzerine basarak söyledim.. Hatta Dobaoğlu ;”İki kasa kiraz da sana toplarız ! sözünü verdi..

Hocam kabul etti.. Pazar günü kiraz toplamaya gide bilimiyiz ? bilemiyorum kısmet diyelim..çünkü bizim ne zaman nereye gideceğimiz belli olmuyor..

Sevgili hocamın kalbi o kadar temiz miş ki : o topladığım kiraz üç Suriyeli aileye, iki komşuya nasip oldu.. herkesin hayır duasını aldı..

Üstelik de : yaşı sanıyorum 7-8 ancak var , Kiraz gözlü Hatice’ye nasip oldu.. Oruç tutan Hatice’nin duasını almak çok önemli.. ki hocam onu fazlası ile aldı..

Bugüne kadar fire vermeden oruçlarını tutan Suriyeli Hatice’nin sevincini görüp yaşamak gerekirdi..heyecandan kiraz gibi gözlerinden dökülen yaşı görmek gerekirdi..

Hatice ve Kardeşlerinin duası sevgili hocama yeter de artar diye düşünüyorum..

Neyse : hocamın kalbi çok temiz, dileği yerine geldi.. kirazı bize toplattı altı aileden hayır dualar aldı.. ne güzel bir şey !..neyse ben dönüyorum başa ..

Arabamızda bir emanet vardı !.. iftara eve yetişmeden önce de paketleri sahiplerine ulaştırmak üzere önce Suriyeli kardeşlerimizin oturduğu evin önüne geldim..

Yarım Türkçeleri ile bizim üç- beş kelime Arapça ile anlaştığımız Suriyeli kardeşlerimizle önce biraz sohbet sonra, hallerine baktım, vahim vahim.. Paket verenlere bende teşekkür ederek dua etmeye başladım.. çünkü üç aile bir evde oturuyor, her birinin 4-5 çocuk..

Üç aile : birer paket verdim, öyle bir sevindiler ki ! görmeniz gerekirdi..

Yaşları 6-10 arasında değişen çocuklar, yiyecekleri görünce bacaklarıma sarılarak, heyecan ve sevinç göz yaşı dökmeleri ve bize teşekkür etmeleri karşısında dondum kaldım..

O ailenin sevinci ve göz yaşı : akabinde duası.., göz yaşları ile yapılan o dua var ya, belki 10 binlerce paket dağıtan hayır sahibimiz ağabeylerimizi inanın bu üç paket cennette götürecektir..

İftara yakın bir saat ve göz yaşları ile yapılan dua, bu dua boş dua değil !..inşallah 7 paket daha bula bilirsem o geriye kalan aileleri de sevindireceğim..

Durumu gören: Bir mahalle sakini ise koşup Manavdan meyve – sebze  , karpuz alarak getirmesi çocukları o kadar bir sevindir ki : göz yaşları sel oldu , dar vakitte herkes dua  ediyorlardı.

Anne babaları : Türkeşçimizi öğrenmemişler ama o küçük yavrular sokakta çocuklardan çok rahat öğrenmişler ve bize anne ve babaları arasında tercümanlık görevi yaptılar..

Mahalle de kendileri gibi 7 ailenin daha olduğunu , ancak en büyük sıkıntının iş bulamıyoruz, Fabrikalarda iş var Suriyeli çalıştırmıyorlar. Hükümet bize çalışma izni verse biz ekmeğimizi kazanırı,” diye ilave ediyorlar..

Her ailenin erkeklerinin iş aradığını ve iş bulursanız çalışırdık diyerek bizden iş yardımı istediler.. bizde inşallah dedik..

Dua devam ederken, çocukların gözü bizim araç’ın içinde bulunan kirazlara takıldı.. boyunlarını büküp öyle bakıyorlar..!

O dünyalar tatlısı çocuklar, kiraz gözlü çocukların bakışı beni çok etkiledi..

İçim Parçalandı: Bende Hatice “Vahit Sahan” dediğimde çocuklar koşup birer tabak getirdiler, sevgili hocamın kirazı Suriyeli 3 aileye nasip oldu..

İki komşuma verdim.. toplam 5 ailenin kısmeti varmış bizide ilave edersek altı aile nasiplendi.. hocamın kalbi temiz.. Mübarek Ramazan da dua aldı..

Biz bu işi sevdik, Sevgili Mehmet Dobaoğlu ile dostlara seslenelim deki, bağda toplayamadığınız dalında kuruyan kirazlar bedava  toplanır, üstelik de şu mübarek Ramazan gününde fakirlere tarafımızdan dağıtımı yapılır ! sizde dua alabilirsiniz dostlara duyurulur..

Sözün özü : Ramazan paketi dağıtan herkesten Allah razı olsun, üç beş kaçak olsa da mutlaka yerini tam olarak bulanlar vardır..o üç beş pakette Cennetin kapısını açacaktır, dün akşam ki yaşadıklarım bunun göstergesidir..

Hayırlı Ramazanlar Diliyorum

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co