GÖZLER KOMŞUDA

GÖZLER KOMŞUDA

Gezi kalkışması sırasında Türkiye’deki ünlü isimleri ön plana çıkartarak ayaklanma çağrısı yaptırılmıştı, hatırlarsınız; şu sıralar aynı oyun İran’da da oynanmaya başlandı.  Oyun kurucu belli,  senaryo net….

Konuya isterseniz önce şöyle bir tespit ile girelim: “Pentagon’un büyük savaş tamtamlarını çalmaya devam ediyor. Önce bizi seçmişlerdi, 15 Temmuz’da Allah’ın yardımı ile ilk tehlike atlatıldı. Sonra başka ekonomik denemeler oldu, devam edecekler,  durmayacaklar. Sahneye yeni oyunlar koyacaklar…

Dikkatle gözlemliyorum,  İran’daki Batı destekli gösterileri birçok muhalif isim de körüklemeye çalışıyor.

Şuna kadar 29 kişinin öldüğü olaylar sonrası İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, göstericileri “vandallar” olarak nitelendirirken, Hamaney ilk açıklamayı yaptı. İran’ın dini lideri;  “Düşmanlarımız ülkemizde isyan çıkarttı. İsyan için para, silah ve ajanları kullanıyorlar”

NELER OLUYOR?

Biraz geriye gidelim, şöyle bir ay öncesine; çünkü Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesinin ardındaki inançları ve düşünceleri anlamadan, bilmeden, ne İsrail’i ne Amerika’nın ne de İran’ın durumunu açıklayabiliriz.

ABD’yi ve dünya ekonomisini perde gerisinden idare eden SİYONİZMİN gizli tarihlerinden ve ezoterik bilimlerine dikkatle bakarsak, Kudüs kararının nereye varacağını görmemiz mümkün olur.

Bu hareketi, Yahudi ve Hıristiyanlar el ele yürütüyor.  İsterseniz,  evanjelik sözcüğü üzerinde kısa duralım.  “Daha çok Protestan Kilisesi’nin muhafazakâr kesimini nitelemek için kullanılır. Evanjelikler, ABD’yi kuran ve tutuculuğuyla bilinen Protestan mezhebi Puritenler’in devamıdır .  Evanjelizmi Hıristiyan Siyonizmi olarakta görebiliriz.

C. I. Scofield tarafından yazılan Scofield Referans İncil’i ile 1880 ve 1890’lı yıllarda Darby’nin ,’Tanrı, Tanrı’nın Krallığı’nı temsil eden insanlara imtiyaz vermiştir ve İsrail, İncil’in Kıyamet zamanında önemli rol oynayacaktır’ öğretisi geniş kitlelerce benimsenmiş….

Jimmy Carter, Ronald Reagan ve Baba Bush’un başkanlıkları döneminde  ise adım adım gelişen Evanjelizm, 11 Eylül’den sonra Oğul Bush ile Küresel Emperyalizmi yönlendiren esas güç haline gelmiştir. Bunlara üst akıl da deniyor…

Ahtapot gibiler, elleri kolları uzun. Renkten renge girebiliyorlar. Değişiyorlar, diri bir yapıları var…

 

OYUN HALA SAHNEDE

Bunlar kendi yazdıkları hikâyeye inanan, oldukça da güçlü bir gurup. Örneğin ABD halkının % 32’si bu inanca sahip. İddialarına göre, kendileri ‘ seçilmiş topluluk’, bizler ‘ köleyiz’. Bu nedenle, kıyametten önce, kendilerinin, dünyaya hâkim olacaklarına inanıyorlar, dünya imparatorluğu kuracaklarmış…

Bu hikâye sahnelenirken de kendileri mazlum milletleri sömürmeye devam ediyorlar.

Bir diğer boyut ise İpek Yolu Projesine sahip olmak isteniyor. 15 Temmuz’da başarsalardı, bu oyunlarını Türkiye üzerinden yapacaklardı, başaramadıkları için pusularını İran’a dönmüş durumda…

Takip etmişsinizdir, Özgür İran Hareketi lideri Meryem Rajavi ülkedeki gösterilerin şiddetinin arttırılması çağrısında bulundu.

Dış güçlerden aldığı destekle bilinen Özgür İran Hareketi’nin lideri Meryem Rajavi konuya ilişkin olarak sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Rajavi, İran’daki gösterilerin kapsamının ve şiddetinin arttırılmasını istedi. ABD yönetimi onu destekliyor.  İran Devrim Muhafızları’na yakın kaynaklar, Rajavi’nin açıklamalarına sert tepki gösterdi. Halk arasında, bu oyununda başarısız olacağına inanılıyor. Ancak kolay da olmayacak gibi görünüyor. Tabi komşudaki yangın bizi de olumsuz etkileyebilir. Tedbirli olmak gerek.

Kalın sağlıcakla.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co