Göz Kamaştıran Sergi

Göz Kamaştıran Sergi

Piazza’da Türk Kadınlar Birliği’nden

Göz Kamaştıran Sergi

Türk Kadınlar Birliği Kahramanmaraş Şubesi, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilmesinin 81’inci  yıl dönümü nedeniyle Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde bir sergi açtı.

Kahramanmaraşlı kadınların, el emeği göz nuru dökerek hazırladıkları ve birbirinden güzel ürünlerin yer aldığı sergi göz kamaştırdı.

Kadınların çerçeve, tabak, vazo, tepsi, şekerli, çerezlik süsleme; ahşaptan peçetelik, takı kutusu, sehpa boyama ile mumluk yapımı konusundaki ince zevklerini ve hünerlerini yansıtan sergi, kadınların elinin değdiği şeyleri ne kadar güzelleştirdiğinin tüm ziyaretçilere kanıtladı. Süslemelerle, asıl hallerinden çok daha değerli ve göz alıcı bir hale dönüşen el emeği, göz nuru ürünleri Kahramanmaraş Piazza AVM’nin ziyaretçileri beğeniyle izledi. Etkinlikte, süs ve hatıra eşyalarının yanı sıra kadın ressamların fırçalarından tuvallere yansıttıkları etkileyici kompozisyon ve figürler içeren bir resim sergisi de yer aldı.

Eşitlik için çalışmalar yapıyoruz

Sergiyi gerçekleştiren Türk Kadınlar Birliği yetkililerince yapılan açıklamada Türk kadının 5 Aralık 1934’te Anayasa ve Seçim Kanununda yapılan değişiklikle seçme ve seçilme hakkına kavuştuğu hatırlatıldı. Açıklamada, “Kadınların siyasi hayatta seçme ve seçilme hakkını elde etmesi; toplumsal hayatta gerçekleşen Atatürk devrimlerinden birisidir. Türk Kadınlar Birliği’nin amaçları arasında kadınların, sosyal, siyasal ve ekonomik alanlarda eşitliğinin sağlanması ve bu konudaki engellerin ortadan kaldırılması için çalışmalar yapmak da yer almaktadır.” denildi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co