Görmez: “İslam Aleminin huzura ihtiyacı var”

Görmez: “İslam Aleminin huzura ihtiyacı var”

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez Kahramanmaraş’ta

Görmez: “İslam Aleminin huzura ihtiyacı var”

 

KAHRAMANMARAŞ/ Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Kahramanmaraş’a gelerek ilk olarak valiliği ziyaret etti.

Kahramanmaraş Valiliği girişinde, Vali Vahdettin Özkan, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve ilgiler tarafından karşılandı.

Valilik özel defterini imzalayan Mehmet Görmez, daha sonra basın mensuplarının sorularını cevapladı.

SONY DSC

Kahramanmaraş’a çocukluk döneminden beri geldiğini, Sultan Abdulhamithan camii açılışında ve daha sonra ki dönemlerde geldiğini, ifade eden Görmez: “Önümüzde mübarek kadir gecesi var bugünden Kahramanmaraşlıların kadir gecesini tebrik ediyorum, Cuma Namazı Kahramanmaraş halkı ile birlikte Cuma kılacağız, Büyükşehir Belediyesi ziyaretimiz, Müftülük ziyaretimiz, din görevlileri ile bir araya gelme, Türkoğlu ilçemizde camii açılışı ve son olarak Kahramanmaraşlı iş adamları ile iftarda bir araya geleceğim onlara söyleyeceklerim var” dedi.

Bir gazetecinin sorusu üzerine Görmez: “İslam alimi Karadavi terörist ilan edildi

Katar’a karşı linç ve boğma operasyonu sürerken; 92 yaşındaki piri vani biri terör listesine alınıyor alınsa ne olur alınmasa ne olur o bir piri fani.

Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır, dün bir karara daha imza attılar. Bu dört ülke Katar’ın desteklediği 59 kişi ile 12 hayır kuruluşunu “terör listesine” aldı. Terör listesine alınan kişilerin arasında terörle ilgisi olmayan Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi de bulunuyor.

SONY DSC

Bu bizim gibi Müslüman ülkeleri üzmekten başka bir şeye yaramaz, bu yaşadığımız coğrafya da küresel güçler 40 yıldan beri terör örgütleri ve Müslümanları birbirine düşürerek savaş halinde biz artık bu savaşın bitmesini istiyoruz.

Bölgemizde savaş istemiyoruz, barış içinde huzur içinde yaşamak istiyoruz. Bu sebeple İslam ülkelerini yönetenlerin artık aklını başına alarak bir adım atmadan iyi karar vermesi gerekir.

Hatırlayın 12 yıl İran – Irak savaşını, sonunda zayıf düşen Irak ve bugün Irak filen bölünerek parçalanıyor.

Suriye yanı başımızda ve biz artık kan ve gözyaşı istemiyoruz, barış istiyoruz” dedi.

Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan’a diyanet yayınlarından kitap seti hediye eden Mehmet Görmez Kahramanmaraş ziyaretlerine başladı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co