Görme Engelliler KSÜ’de bilgilerini yarıştırdı

Görme Engelliler KSÜ’de bilgilerini yarıştırdı

Kahramanmaraş Ertuğrul Gazi Görme Engelliler İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ)  Eğitim Fakültesini ziyaret etti.

KSÜ Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği öğrencilerinin, Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında bir dönem boyunca derslerde rehberlik ettiği Ertuğrul Gazi Görme Engelliler İlkokulu ve ortaokulu öğrencileri Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği, Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi dönem sonu değerlendirme toplantısına misafir oldu.

KSÜ Eğitim Fakültesi Mehmet Akif Ersoy Amfisinde gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Niyazi Can yaptı. Prof. Dr. Can “Eğitim Fakültesi olarak geleceğin öğretmenleri olan öğrencilerimizin kurum ve kuruluşların farkında olmaları için Topluma Hizmet Uygulamaları dersine önem veriyoruz. Bu bağlamda öğrencilerimiz bir dönem boyunca görme engelliler okulunda çok verimli zamanlar geçirdiler. Okuldaki öğrencilerimiz de Üniversitemizden giden abileri ve ablalarının kendilerine gerek derslerinde gerekse hayata bakışlarında büyük katkılar sağladıklarını belirtiyorlar. Aslında en büyük engel, bilgisizlik, sevgisizlik ve cahilliktir. Gözlerinizden sizlerin bilgi ve sevgi fışkırıyor, ülkemize hizmet etmek okunuyor. Hepinizi tebrik ediyorum gözlerinizden öpüyorum” diye konuştu.

Toplantıda konuşan Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen İse ilçede yer alan okullar ve öğrenci sayıları hakkında bilgiler vererek “Bizler ilçe olarak pek çok etkinlikte buluşuyoruz ancak ilk kez bu tür okullarımızın Üniversitemizdeki etkinliğine şahit oluyoruz. Üniversite yöneticilerine, Eğitim Fakültesi Dekanımıza ve öğretim üyelerine ve engelliler okuluna her hafta gelerek çocuklarımıza rehberlik yapan geleceğimizin öğretmenlerine teşekkür ediyorum” dedi.

Görme Engelliler KSÜ Eğitim Fakültesinde (3)

Ertuğrul Gazi Görme Engelliler Ortaokulu Müdürü Çetin Özberk de konuşmasında “En büyük engel sevgisizliktir. Bizim öğrencilerimizde ve Üniversiteden gelen öğrencilerimizde sevgisizlik yoktur. Üniversitemizle okulumuz arasındaki bu tür ilişkilerin her yıl her dönem devam etmesini arzuluyoruz, Üniversitede olmaktan öğrencilerimiz kendilerini çok mutlu hissettiler. Üniversite olarak eğitim fakültesi olarak öğrencilerimizle birlikte bizleri ağırladığınız için sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantının ardından Ertuğrul Gazi Görme Engelliler Okulu öğrencileri arası bilgi yarışması gerçekleşti. Coşkulu geçen bilgi yarışmasında öğrenciler heyecanlı ve mutlu anlar yaşarken, yarışma sonunda başarılı olan öğrencilere KSÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Niyazi Can tarafından başarı belgesi verildi Yarışmaya katılan diğer öğrencilere ise Eğitim Fakültesi’nce düzenlenen katılım belgeleri İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen tarafından verildi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co