Görme Engelliler, işyeri güneşliklerinden şikâyetçi

Görme Engelliler, işyeri güneşliklerinden şikâyetçi

Kahramanmaraş’ta bulunan işyerlerinin güneşliklerinin çok aşağı indirilmesi görme engelli vatandaşlara zor anlar yaşatıyor.

İşyerlerinin camlarına güneş gelmesin diye kaldırım üzerlerine güneşlik indiriliyor. Bu da kaldırımlarda yürümeye çalışan görme engelli vatandaşların yürümesini engelliyor. Görme engelli vatandaşlar kaldırımlardan değnek yardımıyla yürümeye çalışırken bir anda işyerlerinin açmış olduğu güneşliklere kafalarını, gözlerini çarpıyorlar ve yaralanmalarına sebep oluyor.

Görme Engelli vatandaşlar konu hakkında şikâyetlerini dile getirerek; “Çarşı’da bazen gezmeye çıkıyoruz ama dükkan güneşliklerini görmediğimiz için kafamıza, gözümüze geliyor. Geçtiğimiz günlerde çarşı’da gezdiğim esnada güneşlikleri görmediğim için kafamı çarptım ve ağır bir darbe aldım. Lütfen esnaflar bu konuda dikkatli olsun. Bizler de diğer insanlar gibi kaldırımlarda yürümek istiyoruz. Yetkililerin bu konuya el atmalarını rica ediyoruz. Daha fazla yaralanmaların önüne geçilmesini istiyoruz. Hem sayın Valimizden hem de Büyükşehir Belediye başkanımızdan bu konuyla ilgilenmesini bekliyoruz. Kahramanmaraş Gazetesi’ne bu sorunumuzu gündeme getirdiği içinde ayrıca çok teşekkür ediyoruz ” dediler.

Haber: Deniz Doğan

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co