Görgel:“Hava Alanı Önceliğimizdir”

Görgel:“Hava Alanı Önceliğimizdir”

Ak Parti Onikişubat İlçe başkanı Fırat Görgel

“Hava Alanı Önceliğimizdir”

 

ONİKİŞUBAT/ Ak Parti Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Başkanı Fırat Görgel, Kahramanmaraş Gazetesi, www.kahramanmarasgazetesi.com.tr  internet haber sitesi merkezine yönetimi ile bir nezaket ziyaretinde bulundu.

Başkan Fırat Görgel: “ Kahramanmaraş hava alanı ve uçak seferlerinin yeniden düzenlenmesi konusu birinci gündem maddemizdir,” dedi.

Ak Parti Onikişubat ilçe başkanı Fıarat Görgel ve yürütme kurulu üyeleri ile birlikte Kahramanmaraş Gazetesi ve www.kahramanmarasgazetesi.com.tr internet haber merkezine gelişlerinden Yazı İşleri Müdürü Bekir Doğan, genel ayın yönetmeni Niyazi Kara ve Kahramanmaraş Gazetesi çalışanları tarafından karşılandı.

SONY DSC

SONY DSC

Basın Yayın Kuruluşlarını ziyaret kapsamında günlük iki yayın kuruluşuna ziyarette bulunduklarını ifade eden Ak Parti Onikişubat ilçe başkanı Fırat Görgel:” Bugünkü ziyareti sebebimiz, bizlere görev verildi ilçe teşkilatını kurduk, yönetim ve yürütme göreve başladı bugüne kadar sizlerle bir araya gelemedik, ince bir ziyaret edelim sonra ise her ay düzenli olarak guruplar halinde bir araya gelerek Kahramanmaraş meselelerini masaya yatıracağız,” dedi.

Kahramanmaraş ‘ta en çok şikayet alınan konunun, ulaşım olduğunu, Madalyalı kavşak olarak bilinen yerde yapılan alt geçit sebebi ile trafik sorunun arttığını dile getiren Fırat Görgel:” Karayolları çalışması devam ediyor, Ağustos da projenin bitmesi gerekiyor ancak proje de bir yanlışlık var, alt geçitten çıkıyorsun, ışıklar var bu ışıkların kaldırılması veya buranında alt geçitle geçmesi gerekiyor. Biz bunun takipçisi olacağız..” diyerek konuyu takip ettiklerini söyledi.

SONY DSC

SONY DSC

Hava Alanı ve Uçak Seferleri

Ulaşım çalıştayı yapıldığını ancak ortaya çıkan manzarada acil olarak bu hava alanının iyileştirme yapmak gerektiğini söyleyen Fıarat Görgel: “ Narlı veya Türkoğlu veya Karabıyıklıya yeni bir hava alanını yapılması – Uluslararası hava alanı olması için 5 yıl hava raporları ve çet süreci var, kanunu yapılması gerekenler var planlaması yapılması çok hızlı bile yapılsa 10 yıl sürer Kahramanmaraş’ın bunu beklemeye tahamülü yok.. Kahramanmaraş hava alanı için 400 dönüm kamulaştırma yapıldı parası ödendi.. 80 Milyon civarında da yeni aplon binası ve pist uzatmak için parası var acil olarak Kahramanmaraş hava alanını bizim iyileştirmemiz ve uluslararası uçuşlar için gümrük kapısını açmamız gerekiyor..

Kahramanmaraş’tan İstanbul’a günlük en az 3 sefer olması gerekir..

Sabah saat 05 00 de Kahramanmaraş’tan İstanbul, Akşam İstanbul, gece saat 24 00 de İstanbul seferi olmak üzere günlük üç sefer istiyoruz..

Yeni bina ve düzenleme ile: Almanya, İngiltere, Suudi Arabistan, Kıbrıs seferleri istiyoruz.. En çok şikayet aldığımız sefer ise : Kahramanmaraş Ankara seferidir..

Bugüne kadar öğle üzeri Ankara seferimiz vardı, yaz döneminde akşam ‘a alınmış haftata 4 gün akşam seferi Kahramanmaraş için iyi bir sefer değil, biz sabah akşam 7 gün Ankara seferi istiyoruz..

Görgel: Kültür ve Turizm Bakanımız Mahir Ünal konunun takipçisi bizde tekip edeceğiz, THY uçak seferlerini yeniden düzenlemesini bekliyoruz.. Kahramanmaraş – Sabiha Gökçen’e giden Pegesus’un  sefer sayısını haftada 7 güne çıkarmasını bekliyoruz..

Kahramanmaraş’a özel hava yollarının girmesini bekliyor, Bu konuda KMTSO yapmış olduğu çalışmayı da destekliyoruz,” dedi.

Hızlı tren, Hava alanı, Karayolları ve Türkoğlu’na yapılan 5 bin kişilik cezaevi, Lojslik köy ve ilimizdeki sanayileşme sebebi ile şehrin sürekli büyüdüğü göz ününe alınarak gelişmelerin takibi gündemimiz oldu.

Yazı İşleri Müdürümüz Bekir Doğan, Niyazi Kara ve Gazete çalışanları ile bir süre sohbet eden Ak Parti ilçe başkanı Fırat Görgel ve yürütme kurulu görüşmek dileği ile ayrıldı.

SONY DSC

SONY DSC

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co