Görevlerinden istifa ettiler

Görevlerinden istifa ettiler

1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak olan Milletvekili Genel seçimleri için aday adayı olmak üzere 31 Ağustos günü İstifalarını açıklayan, Celalettin Güvenç, Metin Doğan, Prof. Dr. Mehmet Akif Kütükçü, Ali Öztunç görevlerinden partilerden aday adayı olacaklar.

Şanlıurfa Valisi iken 30 Mart 2014 de yapılan Yerle seçimlerde Valilik görevinden istifa ederek Ak Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilen ve seçimlerde seçilerek Büyükşehir Belediye Başkanı olan Celalettin Güvenç, 1 Kasım seçimleri için Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun onayı ile istife etti ve Kahramanmaraş Milletvekilliği aday adaylığı başvurusu yaptı. Celalettin Güvenç’in istifası Kahramanmaraş’ta şok etkisi yarattı.

Celalettin Güvenç

İstifası gündemde olan diğer bir isim ise Avukat Metin Doğan oldu. Ak Parti Başkanı Metin Doğan, Başbakanla görüştükten sonra istifa etti ve Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilliği için aday adayı oldu.

7 Haziran 2015 yılında yapılan 25. Dönem Milletvekilliği için Milliyetçi Hareket Partisi 4. Sıradan aday olan ve Kahramanmaraş Halkının çok sevdiği isimlerden biri olan, Uluslararası Hukukçu Prof. Dr. Mehmet Akif Kütükçü’de Çukurova Üniversitesi hukuk Fakültesi’nde öğretim üyeliği görevinden istifa ederek MHP Kahramanmaraş Milletvekilliği için aday adaylığı başvurusu yapacak.

Metin Doğan

Yine RTÜK üyesi olan ve Aslen Elbistanlı bir aileden olan ve Almanya’da doğan daha sonra Elbistan’sa lise okuduktan sonra Gazi Üniversitesi İletişim Bölümünden mezun olan ve son olarak CHP RTÜK üyesi olarak görev alan Ali Öztunç’ta görevinden istifa etti. Öztunç’un CHP Kahramanmaraş Milletvekilliği için aday adayı olacağı belirtiliyor.

Diğer yandan Bütün AK Parti, MHP ve CHP’de listelere sürpriz isimlerin gireceği belirtiliyor.

Ali Öztunç

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co