Gönül Köprüsünde Esnaf Ziyareti

Gönül Köprüsünde Esnaf Ziyareti

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Bingöl Cesur Bingöl bende esnaf çocuğuyum.. dedi.

Gönül Köprüsünde Esnaf Ziyareti

 

BİNGÖL : Ak Parti genel merkezi tarafından Kahramanmaraş ile Bingöl’ün kardeş şehir ilan edilmesi ile Kahramanmaraşlılar Bingöl’e çıkarma yaparak esnaf ziyareti yaptılar..

Avcılar kahvesinde çay içen, av tüfekleri satan esnafla sohbet eden Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak; “ Hanefi Öksüz bey yok mu ? onu çağırın burası tam ona göre !” diyerek onun iyi bir avcı olduğunu söyledi.

Başbakan Yardımcısı Kaynak: “Bingöl’ün de Türkiye’nin de Huzura ve Barışa İhtiyacı Var, kardeşliğe ihtiyacı var bunu sağlamak bizim görevimiz bu sebeple bugün Bingöl de yiz bu ziyaretlerimiz devam edecek,” diye konuştu.

SONY DSC

SONY DSC

Ak Parti’nin batı ve doğu illeri arasında diyalog ve iş birliği sağlanması amacıyla başlattığı “Gönül Köprüsü Projesi” kapsamında eski Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, AK Parti milletvekilleri Nursel Reyhanlıoğlu, Mehmet Uğur Dilipak, Mehmet İlker Çitil ve İmran Kılıç, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un da bulunduğu heyet ile Bingöl’e gelen Kaynak, temasları kapsamında esnafı ziyaret etti.

Vatandaşlarla görüşen Kaynak, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin doğu ve batı illeri arasında bir gönül bağı oluşturma gayretiyle hazırlanan projenin önemine değinerek, “Bu program inşallah ülkemiz için, ülkemizin insanları için hayırlı olacaktır. Bingöl, Doğu Anadolu Bölgesinde çok önemli, cesur bir kentimiz ve kavşak noktası. Bingöl’ün de Türkiye’nin de huzura, barışa ihtiyacı var. Bingöl’de bu barış ve huzur zaten yeterince yaşanıyor, Kahramanmaraş’ta da yaşanıyor. Gönül köprüsüne uyumlu iki il.” diye konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım’ın yarın Diyarbakır’a gerçekleştireceği ziyarette Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri için yeni bir kalkınma hamlesi ilan edeceğini dile getiren Kaynak, “Bingöl’de Kahramanmaraş’taki iş adamlarımız ne yapabilirler? Bunun için iş dünyamızla beraber kente geldik, esnafımızı ziyaret ediyoruz. Esnafımızın derdini, ihtiyaçlarını dinliyoruz.” ifadesini kullandı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co