Gönül Köprüsü İftarı

Gönül Köprüsü İftarı

Gönül Köprüsü İftarı

BEKİR DOĞAN

AĞRI- Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Ağrı il merkezi Cumhuriyet Caddesi üzerinde verilen 5 bin kişilik iftar yemeğinde gönül köprüsü kuruldu.

Ak Parti Ağrı il başkanı Kemal Atmaca’nın hoş geldiniz konuşması ile başlayan iftar programında daha sonra Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Özdemir kürsüye geldi.

Özdemir: “ Kahramanmaraş’tan il ve ilçe teşikatlarımın tamamını, Belediye Başkanlarımızı , Meclis üyelerimizi, Sivil toplum kuruluşlarının başkanlarını, Sanayici ve iş adamlarımızı, Basın Mensuplarını alarak bugün Ağrı ilimize geldik..

Tarihi bağlarımız olan Ağrı ilinden bir gurubu da Kahramanmaraş’a davet ediyorum, Ağrılı kardeşlerimizi Kahramanmaraş’ta misafir ederek karşılıklı ziyaretlerle birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek istiyoruz, çünkü biz Ağrı ilimizle kardeş şehiriz ,” dedi.

ağrı meydan

Ev sahibi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, iftar davetimize icabet eden, yemeğe katılan, Kahramanmaraş’tan beri buraya kadar gelen sivil toplum kuruluşları başkanlarına teşekkür eden Başkan  Erkoç : “ Kahramanmaraş’ın edelerin, Sütçü imamın torunlarının selamını getirdik.. selam olsun Ağrı ‘ya Selam olsun ağrılıyım diyenlere,” dedi.

Erkoç: “ Ağrı ile bizim tarihi bağlarımız var, dostluklarımız var, Biz istedik ki kardeşlik hukukumuz  var, üzeri küllemesin, Kardeşliğimiz karşılıklı ziyaretlerle devam etsin, biz gelirken elimiz boş gelmedik, engelli kardeşlerimize 40 adet tekerlekli sandalye getirdik, bu yardımlarımız devam edecek, kardeş olduğumuzu her zaman göstereceğiz,”

Erkoç: Biz dünyaya da hakkaniyet ve adaletle hükmetmiş milletin nesliyiz, bizim dedelerimiz 7 kıtada at koşturdu, dünyaya adelet götürdü..

Ağrı denildiği zaman, Ahmet-i Hani’ler geleceğimize yön vermiş bir ufuk çizmişse, bu gün sizler bizler, kardeşlerimizle el ele vererek geleceğin projelerini çizeceğiz..

Kahramanmaraş ile Ağrı kardeşlik hukukunu geliştireceğiz..

Buradan bir heyeti de Kahramanmaraş bekliyoruz, misafir etmekten büyük memnuiyet duyarız.. buyurun gelin misafirimiz olun, karşılıklı görüşelim..

Ak Parti Ağrı Milletvekili Çetin Gökçe de yaptığı konuşmada:

ağrı iftar bek

Bugün Sütçü imam , Şairler diyarından gelen kardeşlerimizle bir arada olmaktan mutluluk duyuyoruz . Mübarek Ramazan ayında bir aradayız.. bin yıldan beri bir aradayız..

Bin yıldan beri kardeşliğimizi var, şer güçler çıkıp her ne kadar şer odakları bizi bir birimizden ayırmaya, aramıza terör sokmaya çalıştılarsa da başarılı olamadılar bundan sonra da olamayacaklardır.. hepsi yok olup gideceklerdir..

Şer odakları terör örgütleri ile bizim kardeşliğimizi bozmaya çalışıyorlar.. Küresel Güç odakları ile iş birliği yapıyorlar..

Artık devletle bir başka devlette savaş açmıyor, terör örgütleri ile o devleti dizayin etmeye çalışıyor.. PKK ve PGY de ABD 170 kamyon silah gönderdi, hemde açıktan, sözde DEAŞ ile mücadele edecek kim inanır buna !..

Bizim birlik ve beraberliğimiz sürece bunlar hiçbir zaman Muaffak olamayacaklar, asla başaramayacaklardır..

Kahramanmaraş Ağrı Gönül Köprüsü İftar programına katılan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan ile Ağrı Valimiz ve Belediye Başkanımız Musa Işın, Kahramanmaraş’tan gelen, Sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine, belediye başkanlarımıza, Meclis üyelerimize, basın mensuplarına teşekkür ediyorum, hoş geldiniz diyorum,” dedi.

Vali ve Belediye Başkanı Musa Işın: “ Ağrı halkı ile Kahramanmaraş halkı kardeştir.  Erzurum yolu duble olacak, Eski Doğu Bayazıt yolu duble olarak yapılacak ve yapılıyor, Ağrı Kağızman yolu yapılıyor..

Hava Alanı Ağrı Çevre yolu sayın bakanımızın talimatları ile yapılmakta yakın bir zamanda ilimizde yapılacak bir işimiz kalmayacaktır..

Vali ve Belediye Başkanı sıfatı ile Bakanımıza teşekkür ediyorum, Kahramanmaraş Belediye Başkanımız 1 Mart dan bu yana bizi yalınız bırakmadı..  Kahramanmaraş Belediye ekibi burada teşekkür ediyorum..

Belediyeyi devir aldığımızdan bugüne kadar 27 proje ihale ettik, Kahramanmaraş Büyükşehir belediyesi ile yapıyoruz, başkanımıza teşekkür ediyorum..

Ağrı yaşana bilir bir kent olması için teşekkür ediyorum, Belediye Başkanım Fatih Mehmet Erkoç ve ekibine teşekkür ediyoruz..

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan , Hz. Musa’ın duası ile konuşmasına başladı. Ahmet-i Hani Hz. Memleketine gitmek, Sütçü İmam torunları ile buraya gelmek beni çok mutlu etti.

Serhat şehrimiz sınırda manevi değerileri olan bir şehrimiz de.. Ağrı ilimiz çukur siyasetine asla pirim vermedi.. Bu sebeple Allah Ağrılardan razı olsun ,” diyorum..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co