GÖNÜL İNSANI ENVER ÖREN AĞABEY’İN ARDINDAN

GÖNÜL İNSANI ENVER ÖREN AĞABEY’İN ARDINDAN

İhlas Holding, Türkiye Gazetesi ve İhlas Vakfı’nın kurucusu merhum Enver Ören’i anma programına davet edildim. Bu davete icabetimizde aşkla oldu.
İhlas Vakfı tarafından hazırlanan “Enver Ağabey’in ardından” programı İhlas Kolejindeki yemeğin ardından yine aynı Kolejin konferans salonunda kalabalık bir dinleyici ile başladı.
Programa İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mücahit Ören İhlas vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Mehmet Okyay Türkiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Kapan Yeni yüzyıl Üniversitesi Öğretim Üyesi Profesör Dr. Resul İzmirli İhlas Vakfı Başdanışmanı Profesör Dr. Ramazan Ayvalı Türkiye Gazetesi Yazarı Mehmet Sait Arvas konuşmacı olarak katıldılar. Konuşmacılar Enver Ağabey’in hoş görüsünden, güler yüzünden, yardım severliğinden, lider yöneticiliğinden, insan sevdalısı örnek hayatından bahsedildi. Duygulu dakikaların yaşandığı veciz konuşmalar yapıldı.
İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Merhum Enver Ören’in evladı Ahmet Mücahit Ören Babasının vasiyeti olan “Bir arada bulunun, asla ayrılmayın” sözünü her zaman gür bir sesle söylediğini belirterek bir olmanın önemine dikkat çeken Ören ayrılığa düşmenin tehlike olduğunu, buna fırsat verilmemesi gerektiğini ifade etti.
Hadis-i Şerifte buyruluyor ki “ birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır” birlik olmayanların azaba duçar olacağını Sevgili Peygamberimiz sallallahu aleyhi ve sellem haber veriyor. Bendeniz Merhum Enver Ören Ağabey’i iyi tanıyan biri olarak her sohbetinde birlikten bahseder, muhabbetin tesis edilmesini ister, dünyanın geçici olduğunu, asıl hayatın ahiret hayatı olduğunu anlatır, dünyalık hiçbir şey konuşmazdı. Yanına gidenin her müşkülüne çare bulur, yanına üzgün giden mutlu dönerdi.
Türkiye Gazetesi Temsilcisi görevini yaptığım yıllardı. Sıkıntılara gark olduğum bir dönemde Enver Ağabey’i ziyaret etme niyetiyle Elbistan’dan İstanbul’ a doğru yola revan oldum. İhlas Holding’in merkezi o günlerde Cağaloğlu’nda idi vardığımızda Enver Ağabey’in yine o günlerde yayında olan TGRT ye gittiğini öğrendim. Özel kalemin yönlendirmesi ile TGRT’ye vasıl oldum. Enver Ağabey kabul buyurdular o güler yüzlü karşılaması ile sıkıntılarımızdan eser kalmadı. Yine aynı güler yüzle karşılıklı çaylarımızı yudumlarken, sıkıntılar mutluluğa dönüştü. Müsaade isteyerek ayağa kalktığımda omuzlarımdan tuttu bir isteğimin olup olmadığını sordu.
Enver Ağabey kimin ne niyetle geldiğini bilirlerdi. Efendim duâ’ nız deyince omuzlarımdan tutarak tekrar sordular, bendeniz tekrar duâ nız deyince bu defa daha sıkı omuzlarımdan tutarak tekrar sordular tekrar aynı kelimeyi söyleyince sen duâ’ nı aldın buyurarak sıkıca sarıldılar. Ah! Ne güzel günlerdi…
Enver Ağabey 22 Şubat 2013 te 74 Yaşında Hakk’a yürüdü…
Ruhun şad olsun. Enver Ağabey…
Mekânınız Ukba, dereceniz âli olsun…
Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

“GÖNÜL İNSANI ENVER ÖREN AĞABEY’İN ARDINDAN” için bir cevap

  1. Osman Genç diyor ki:

    Maşallah barekallah… Allahü teâlâ derecelerini âlî, bizi de şefaatlerine nâil eylesin inşallah… Teşekkür ederiz efendim bu samimi yazınızdan dolayı da…

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co