Göllü ve Ayaklıcaoluk’a 28 Km içme suyu hattı

Göllü ve Ayaklıcaoluk’a 28 Km içme suyu hattı

  Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(KASKİ), Göllü ve Ayaklıcaoluk Mahallelerinin içme suyu şebeke problemine son vermek için çalışmalara başladı.  

  Göllü Mahallesinde düzenli şebekesi bulunmayan ve mevcut şebeke hattının ekonomik ömrünü doldurması sebebiyle mahalle genelinde şebeke hatları yenilenerek depolar arasında da bağlantı hatları döşemesi yapılacak. Ayaklıcaoluk Mahallesi Sarıkızlar Bölgesinde de düzensiz halde bulunan bireysel hatlar çok fazla kayıp kaçak oluşturmakta ve suyun yetersiz gelmesine neden olmaktaydı. KASKİ Genel Müdürlüğünün başlattığı çalışma kapsamında Göllü Mahallesinde 22 km, Ayaklıcaoluk Mahallesinde de 6 km olmak üzere bölgede 28 km şebeke hattı çalışması yapılacak.

  Göllü Mahalle Muhtarı Mesut Pektaş çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: ‘’Mahallemizde içme suyu sıkıntısı vardı. Durumu Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatih Mehmet Erkoç’a ilettik. Sağolsun o da KASKİ Genel Müdürlüğümüze talimat verdi. Bu talimat doğrultusunda Göllü Mahallemizin şebeke çalışmaları devam ediyor. İnşallah vatandaşlarımız rahat bir şekilde suyunu içebilecekler. Katkılarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’a, KASKİ Genel Müdürümüz Mustafa Uzunlar’a ve emeği geçen herkese çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

  11 km şebeke hattının tamamlandığı çalışmaların haziran ayı içinde tamamlanarak bölge halkının hizmetine sunulması hedefleniyor.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co