Gölette boğulan vatandaşı itfaiye dalgıçları çıkardı

Gölette boğulan vatandaşı itfaiye dalgıçları çıkardı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi dalgıçlarının gölette boğulan bir vatandaşın cansız bedenini çıkardıkları belirtildi.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi.

‘’21 Temmuz Salı günü, saat 17.11’de, Pazarcık İlçesi, Peri Mevkii’nde bir vatandaşın gölette kaybolduğu ihbarı gelmesi üzerine, İtfaiye dalgıç ekibimiz 45 dakikada olay yerine ulaşarak arama-kurtarma çalışmalarına başladı.

Yaklaşık yarım saat süren çalışmadan sonra, M.B (60) isimli vatandaşın cansız bedeni 5 metre derinlikten çıkarıldı. 112 ekibinin vatandaşımızı hayata döndürme çabaları sonuç vermedi.

Yapılan soruşturmada; M.B’nin, gölet yakınlarında bulunan tarlada kurumuş otları temizlediği, bir süre sonra ortadan kaybolduğu, başka bir tarlada çalışan vatandaşların kendisini uzun süre görmemesi üzerine aramaya başladıkları ve gölet kenarında elbiselerini bulunca yetkililere haber verdikleri bilgisine ulaşıldı.

İtfaiye Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada; Böyle acı olayların yaşanmaması için, vatandaşlarımızın yüzme ve serinleme ihtiyaçlarını baraj, gölet yada akarsularda değil, güvenlik tedbirlerinin alındığı, Büyükşehir Belediyesinin, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün havuzlarında ya da özel yüzme havuzlarında karşılamaları, bu hususta çocuklarımızın ve gençlerimizin ebeveynler tarafından mutlaka uyarılmaları gerektiği vurgulandı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co