Gökyüzünde İftar !..

Gökyüzünde İftar !..

GÖKYÜZÜNDE  İFTAR

Ramazan ayının 7. günü. Tarih 25 Haziran 2015. Kahramanmaraş’tan ,İstanbul’a   uçacağız.Uçağa bindik.Uçağın kalkış  Saati  19.50. İftara 15 dakika var.  Bu duruma göre  iftarı havada yapacağız. Kaptan pilot yardımcısı anons geçti.  Saat 7.50 de kalkacağız,yaklaşık 1 saat 15 dakika sonra İstanbulda olmayı planlıyoruz.  Uçak havalandı. Aradan 15 dakia geçti . Kaptan  tekrar anaons geçti. “Kahramanmaraşta  iftar vakti.” Bende bir heyecan. Kahramanmaraş topraklarında tutmaya başladığım orucu ,kahramanmaraşın semalarında açıyordum. Değişik duygu idi.

İftarlıklarımız biraz geçikti. İyice ağzımız kurudu. Kolay değil aynı anda 150 yolcuya iftarlık vermek . Dar bir alan. Personel az. Neyse kaderimize rıza gösterdik.Sabredelim dedik. Yaklaşık 10 dakika sonra  iftarlıklarımız geldi. Orucumuzu açtık.

İşin bir güzel yanıda bu uçak istanbuldan geldi. Tabi sabahleyinde Kahramanmaraşa  gelen İstanbul yolcuları var. Bunlarda  istanbulda sahur yaptı. Şimdi onlarda bizimle aynı uçaktalar. Biz oruç açarken onlar oruç tutuyor. Netice de saat  20. 40 da uçak istanbul semalarında . İstanbul için iftar başladı.. Onlarda iftarını  yaptı. Oruçlarını açtı.  Aynı uçak ta iki ayrı zamanda iki oruç vaktini yaşamak güzel bir duygu. Planlansa  böyle bir şey olmaz. İnsanın ömründe bir kere  olabilecek bir zaman dilimi.

İstanbul semalarından , akşamın  zamanında  istanbulu seyretmek ayrı bir mutluluk. Gerçi bende yükseklik korkusu var. Çok aşağılara bakamadım.  Fakat o İstanbul semalarında ki heyecan  başka.

Allah insana ne güzel ,kabiliyetler ihsan etmiş.  Ne güzel nimetler vermiş yüce yaratan. Ramazan ayının mutluluğunda İstanbuldayız.

Evlat sevgisi.Torun sevgisi. Allah herşeyi sevgi üzerine bina etmiş. Eğer Cenab-ı Allah bu sevgiyi vermeseydi, bu kadar çillelere katlanılmazdı.

Ayaklarınız yerden kesiliyor.Tonlarca ağırlıktaki uçak havada boşlukta gidiyor. Çocukluğumdan beri hep düşünmüşüm. İnsanoğlunun  keşfettiği en büyük buluş  uçak diye düşünüyorum.

Sonsuzluğun içinde gidiyoruz. Bir durak yok. Bir engel yok.  sağ yok. Sol yok.  Ne güzel  Yarab bu mucizeler.Bu   nimetlerin hesabını nasıl verebiliriz. ?

Allahın izni ile İstanbul Atatürk hava limanına indik.  Ayaklarımız yere bastı. Ayakların yere basması da ayrı bir mutluluk.  Bu mutlulukları bize  yaşatan Rabbime şükürler olsun. Allah  havada,karada,denizde yolculuk yapan tüm insanları kazadan, beladan  korusun.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co