Göksun’un İlk üst geçidi hizmete girdi

Anasayfa Genel 12 Mayıs 2015
Göksun’un İlk üst geçidi hizmete girdi

Karayolları Mersin Bölge Müdürlüğü tarafından Göksun-Elbistan yolu Fatih İlkokulu Kavşağında yapımına 25 Mart tarihinde başlanan Üst Geçit tamamlanarak hizmete girdi.

ust3

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, AK Parti İktidarı ile ülke genelinde ve Göksun’da başlayan yatırımların süratle devam ettiğini söyledi.

Başkan Aydın, yapımı tamamlanan Üst Geçitte gazetecilere yaptığı açıklamada, “Karayolları ağı ile çevrelenmiş bir kavşaklar şehri olanGöksun’un yolları ve kavşakları Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından süratle yapılarak günümüz şartlarına uygun hale getirilmektedir” dedi.

Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik eski Bakanı Lütfi Elvan’ın katılım ile 17 Eylül 2014 tarihinde Kahramanmaraş’ta düzenlenen Ulaştırma Çalıştayın’da Göksun’un yol, kavşak ve üst geçit sorunlarını dile getirdiğini hatırlatan Başkan Aydın, şunları kaydetti:

ust 1

“Sayın Bakanımızın o gün verdiği talimat ile Karayolları Genel Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğümüzün yaptığı çalışma ile 25 Kasım 2014 tarihinde yer tespiti yapılan ve 25 Mart 2015 tarihinde de temeli atılan bu üst geçit kısa sürede tamamlanarak hizmete sunulmuş durumda. Biz her şeyden Göksun’da süratle yapılan yollardan dolayı başta hükümetimiz olmak üzere, Karayolları Genel Müdürlüğüne, Bölge Müdürlüğüne ve Şube Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz.”

Üst Geçit yapılan kavşak noktasında sürekli trafik kazaları meydana geldiğine dikkat çeken Başkan Aydın, konuşmasına şöyle devam etti:

“Hepimizin bildiği gibi bu nokta sürekli olarak trafik kazalarının meydana geldiği ve birçoğunun da ölümle sonuçlandığı geçiş bölgesidir. Bu üst geçit ile bu yolu kullanan halkımızı ve özellikle de öğrencilerimizi kaza riskinden kurtardık. Biz bu gün bu üst geçidin önünde durup gururla konuşabiliyorsak bunun arkasında Milletvekillerimiz var, siyasetçi ve bürokratlarımız var. Onlara da sonsuz teşekkür ediyoruz. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada her zaman yanımızda olacaklar, desteklerini sürdürecekler. Göksun ilçemiz Kahramanmaraş’ın yayla ilçesi olarak kalkınma hızını ve sürekliliğini devam ettirecek inşallah.”

Başkan Aydın, AK Parti Göksun İlçe Başkanı, yönetim kurulu üyeleri ve belediye meclis üyeleriylebirlikte Göksun’un ve ülkemizin gelişmesi için her alanda gerekli çalışmayı yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Açıklamada, AK Parti Göksun İlçe Başkanı Mehmet Akif Bolat, Belediye Meclis Üyeleri ve Partililer yer aldı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co