Göksun’da Kilit Parke Yol ve Kaldırım Çalışmaları devam ediyor

Göksun’da Kilit Parke Yol ve Kaldırım Çalışmaları devam ediyor

Göksun’da Kilit Parke Yol ve Kaldırım Çalışmaları devam ediyor

Göksun Belediyesi, ilçede hava şartlarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesini fırsata çevirerek kilit parke yol ve kaldırım yapıyor. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Şubat ayında yol çatı kavşağı civarında başladıkları kilit parke yol ve kaldırım çalışmalarına, Cumhuriyet Mahallesi Afşin-Elbistan karayolu güzergahında devam ediyor.

 

Çalışmaları yerinde inceleyen Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, 2016 yılında 350 bin metrekare kilit parke yol ve kaldırım yapmayı hedeflediklerini söyledi.

göksun1

Çalışmaların Göksun’un her noktasında yapılacağını belirten Başkan Aydın, şunları kaydetti:

 

“Geçtiğimiz yıl, Göksun’da kimse ayağına çamura basmayacak” sloganı ile başladığımız yol ve kaldırım çalışmalarına devam ediyoruz. 2015 yılında 8 mahallemizde 53 bin metrekare kilit parke yol ve kaldırım yapmıştık. 2016 yılı için hedefimiz 350 bin metrekaredir. Bunun 150 bin metrekaresi için ihaleye çıktık ve önümüzdeki günlerde ihalesini yaparak hızla çalışmaya başlamayı planlıyoruz. İlk etap için 27 mahallemizde kilit parke yol ve kaldırım yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunma gayreti ve çabasında içinde olacağız. Rabbim bizi hayırlı işler yapma noktasında muvaffak kılsın, mahalle sakinlerimize hayırlı olsun.”

göksun

Çalışma yapılan yol üzerinde 13 yıldır market işleten Nurettin Kaya, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

 

“13 yıldır burada market işletiyorum. Şimdiye kadar burada tozdan, çamurdan çıkamıyorduk. Sağ olsun şimdiki belediyemiz güzel bir hizmet verip komple çamurdan, topraktan bizi kurtardı. Yapan, yaptıran ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co