Göksun’da Karakucak Güreş Şenliği düzenlendi

Göksun’da Karakucak Güreş Şenliği düzenlendi

GÖKSUN/ Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde bu yıl 38. Düzenlenen Karakucak Güreş Festivali 550 güreşçinin çim sahaya çıkması ile yapıldı.

Alpaslan Türkeş Mesire Alanı Karakucak Güreş Çim sahasında, İstiklal Marşımızın okunması, Saygı duruşu ve Mehter gösterisi ile başladı.

Kur’an-ı kerim okunması ve dua ile meydana çıkan 550 güreşçimiz kıran kırana bir güreş yaparak son yılların en güzel güreş festivalini izlettiler.

Göksun güreş1

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Çoşkun Aydın’ın açılış konuşması,  Göksun Kaymakamı Cengiz Ayhan, genel bilgi veren konuşması ile devam eden Festival açılışında, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Mehmet Uğur Dilipak, Mehmet İlter Çitil, İçişleri Bakanlığı komisyon başkanı Celalettin Güvenç, İmran Kılıç, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç birer konuşma yaptı.

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Çoşkun Aydın, festivalle gösterilen ilgiden dolayı teşekkür konuşmasından sonra ise kürsüye Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili, Ak Parti Genel Başkan yardımcısı ve Parti sözcüsü Mahir Ünal geldi.

Göksun Güreş 5

Mahir Ünal: “ Şehirlerin ve yörenin bir kimliğinin olduğunu buna parti olarak önem verdiklerini ifade Ünal: “ Barbaros hayrettin paşanın leventlerini maraş’tan aldığını biliyoruz, Pehlivanlar yurdu Maraş, Afşin, Göksun Elbistanı ile ilin geneli olduğunu biliyoruz bu sebeple Güreş Festivallerine çok önem veriyoruz,” dedi.

Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde düzenlenen 38. Karakucak Güreş Festivali sona erdi.

Göksun Belediyesi tarafından Alpaslan Türkeş Parkı’nda gerçekleştirilen festivale; İstanbul, Ankara, Adana, Amasya, Tokat, Samsun, Kırıkkale, Mersin, Hayat, Çorum, Malatya, Osmaniye, Karaman, Yozgat, Batman, Gaziantep, Adıyaman Sivas, Bilecik, Bartın, Kayseri, Kilis ve Kahramanmaraş illerinden 550 güreşçi katıldı.

göksun6

Festival kapsamında gerçekleştirilen müsabakalar sonucunda, minikler kategorisinde 32 kiloda Sezgil Koşar, 35 kiloda Tolga Özbek, 38 kiloda Emirhan Gizir ve 42 kiloda Hamza Zobalı birinci oldu.

Yıldızlarda kategorisinde de 46 kiloda Halil Gökdeniz, 50 kiloda Havızcan Hasdemir, 54 kiloda Tahsin Çetin, 58 kiloda Emre Kural, 63 kiloda Cavit Açar, 69 kiloda Ali Akıl, 76 kiloda Akşamşettin Teke ve 85 kiloda Süleyman Dur Anık birinciliği elde etti.

Büyükler kategorisini ise 55 kiloda Ahmet Pekel, 60 kiloda Barış Kaya, 66 kiloda Şenol Çalık, 74 kiloda Sefa Aksoy, 84 kiloda Musa Gürbüz ve 96 kiloda İsmail Bulut birinci tamamladı.

Festivalde Serdar Böke de başpehlivan unvanını aldı.

Dereceye giren sporculara ödülleri ve madalyaları törenle verildi.

Göksun ve bölge halkı doyasıya bir güreş izledi.

göksun7

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co