Göksun’da geleneksel iftar buluşması yapıldı

Göksun’da geleneksel iftar buluşması yapıldı

Göksun Belediyesi, Geleneksel İftar Buluşması ve İftar Özel Programında yediden yetmişe 2 bin 500 kişiyi aynı sofrada buluşturdu. Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Belediye İş Merkezi Meydanında düzenlenen iftar buluşmasında masaları tek tek dolaşarak iftar programına katılan misafirlerle tek tek ilgilendi.

Başkan Aydın, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin mobil mutfak tırı ile destek verdiği iftar yemeğinden sonra yaptığı konuşmada, “Ramazan Ayı’nın maneviyatından, manevi ikliminden istifade etmek üzere bizi burada bir araya getiren Rabbim’e hamdu senalar olsun” dedi.

Geleneksel iftar buluşmasına gelen misafirlerin, Ramazan Ayı’nın mağfiretinden ve rahmetinden, birlik, yardımlaşma ve kaynaşma duygularından istifade etmek üzere geldiğine inandığını dile getiren Başkan Aydın, şunları kaydetti:

“Bu akşam burada bulunan yediden yetmişe siz değerli hemşehrilerimin bu oluşuma, bu birleşime, bu birlikteliğe, bu beraberliğe, Ramazan Ayı’nın mağfiretinden ve rahmetinden, birliğimizden, yardımlaşmamızdan, kaynaşmamızdan istifade etmek üzere geldiğinizi biliyoruz. Bizim işimiz sizleri mutlu etmek, Rabbim’in rızasını kazanmak, sizlerle birlik içerisinde rahat bir hayat yaşamak. Bu güzel hayatı, bu birlikteliği bize yaşatmak için ülkemizin değişik yerlerinde canı pahasına da olsa mücadele eden ve hayatlarını kaybeden şehitlerimizi buradan rahmetle anmak istiyorum. Şuanda da bizim bu meclislerde, bu toplantılarda rahat bir şekilde güven içerisinde, hoşnut bir şekilde yaşamamıza vesile olan kahraman kolluk kuvvetlerimize de Rabbim’den güç kuvvet vermesini temenni ediyorum. Bu vesile ile hepinize Ramazan’ın güzelliklerinden istifade etmeniz temennisi ile oruçlarımızın kabulünü, dualarımızın kabulünü ve birliğimizin daim olmasını Yüce Rabbim’den temenni ediyorum.”

Göksun’da Geleneksel İftar Buluşması Yapıldı (3)

Geleneksel İftar Buluşması kapsamında iftardan önce başlayan ve Teravih namazına kadar devam İftar Özel Programında TRT Diyanet Sanatçısı Abdullah Sevinçkan ve Gurup Kardelen ekibi, seslendirdikleri ilahiler, ezgiler, semazen gösterisi ve ney dinletisi ile iftar yemeğine katılanlara güzel bir Ramazan akşamı yaşattılar.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co