Göksun’da besi sığırcılığı kursu yapıldı

Göksun’da besi sığırcılığı kursu yapıldı

Göksun İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Göksun Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İŞKUR ortaklığı ile İlçemizde istihdamı artırmak amacıyla imzalanan protokol gereği ‘Tarımsal Nüfus Gençleşiyor’ projesi kapsamında ‘Besi Sığırcılığı’ kursu açıldı.

Göksun İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personellerinden Zooteknist Emin Yalçınöz ve Mehmet Ali Akyol tarafından verilen eğitime genç çiftçilerimiz yoğun ilgi gösterdi.

Besi Sığırcılığı kursu kapsamında Yem Bitkileri Yetiştirme, Besi Sığırı İşletmelerinin Planlanması, Besi Sığırcılığında Mekanizasyon, Besi Sığırlarının Beslenmesi, Besi Sığırcılığında Sürü Yönetimi, Besi Sığırlarında Sağlıklı ve Kaliteli Kırmızı Et Üretimi, Besi Sığırlarında Hastalık ve Zararlılar ile Mücadele konusunda bilgiler verildi.

Göksun İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Ahmet Mesut Kıraç 2017 yılı içerisinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İŞKUR işbirliğiyle 8 kurs hedeflediklerini bu kurslardan 4’ünün açıldığını, önümüzdeki hafta Çilek Yetiştiriciliği Kursu’nun açılacağını, kursa katılmak isteyen çiftçilerimizin İlçe Müdürlüğümüzden ayrıntılı bilgi alabileceklerini belirtti.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co