GİZLİ KARDİNAL DEMİŞTİM

GİZLİ KARDİNAL DEMİŞTİM

Yazımı başlarken, şehitlerimize Allah’tan(cc)rahmet, ailelerine sabırlar ve metanet diliyorum…Gelelim konumuza. FETÖ’ye finansal destek sağlanmasına yönelik hazırlanan ve mahkemece kabul edilen iddianameyi bilmem okuma fırsatınız  oldu mu?  “İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ’ye finansal destek sağlanmasına yönelik hazırlanan ve mahkemece kabul edilen iddianamede çarpıcı tespitler yer aldı. İddianamede Gülen’in, 1998’de Vatikan’da görüştüğü Papa 2. Jean Paul tarafından “gizli kardinal” olarak atandığına belirtilirken. İddianamede Gülen’in ABD’ye gitmeden yaklaşık bir yıl önce, 9 Şubat 1998’de Vatikan’da Papa 2. Jean Paul’le görüştüğü belirtilerek, “Papa 2. Jean Paul’ün bu görüşmeden 12 gün sonra atadığı 20 kardinal yanında 100 yıla yakın süredir kullanmadığı ‘in pecture’ uygulaması ile ismini açıklamadığı iki gizli kardinal atadı. Atanan gizli kardinallerden birinin Fetullah Gülen olduğu iddiası bu bağlamda üzerinde durulması gereken iddialardandır. 21 Şubat 1998’de resmiyet kazanarak yürürlüğe giren bu atamada Papalık hakkının kullanıldığı ‘in pecture’ teriminin anlamı ‘Kilisenin bağrına bastığı gizli evladı’ anlamına geldiği, aynı zamanda ‘kendi ülkesinde kimliğini gizleyen başka dine mensup kişi’ anlamını da barındırmaktadır” denildi. (Sabah Gazetesi 4 Eylül 2016)Okuyucularım hatırlarsa, yaklaşık 15 gün önce bu konuda aşağıdaki makeleyi yazmıştım. Bir hatırlayalım.

İŞTE O YAZIM GİZLİ KARDİNAL ve GERÇEKLER

Ülkesini satan hainler hep olmuştur.  Tabi ki hainler çeşitli kılıklara giriyorlar. Ülkemde, gizli bir kardinal var mıdır? Sorusunun cevabını bulmaya çalışmışımdır.  “Müslüman Anadolu İnsanı’na karşı kurulmuş bir tezgâh her zaman olmuştur. Bunların konuşulmasının, deşifre edilmesinin, gündeme gelmesi. Siyonist’inden Mason’una, Mossad’ından CIA’ine,  Avrupa Birliği’nden Gladio’suna kadar pek çok tezgâh gün ışığına çıkartılmak gerekiyor.  (Yarın Gladyoyu yazacağım inşallah!)

Yazar Erandaç”ın geçen hafta sonu  kaleme aldığı Gizli Kardinal  GÜLEN başlıklı yazısına şöyle devam ediyor.  “15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin beyni Rand’çı Rubin’i, değerli kardeşim Bekir Hazar ‘Number One’ başlıklı yazısında deşifre etti.

CIA kontrolündeki Rand Corp. Amerika’nın Küresel İstihbarat-analiz kuruluşudur.CIA-Rand-Stratfor,  Fetullah’ı çok sevmekte, onu çeşitli projelerinde kullanmaktalar. Arka planı netleştirmek için, CIA-

1998: Graham Fuller’in “Ilımlı İslam” projesini Yeni Başkan Clinton uygulamaya soktu. CIA ajanı Graham Fuller’in kefilliğinde Fetullah, Vatikan’da Papa ile buluştu. Dinlerarası Diyalog projesi başlatıldı. 1999: Fetullah, Amerika’ya götürüldü.

2000: Türkiye uzmanı CIA ajanı Graham Fuller ve Paul Henze ‘Balkanlar’dan Batı Çin’e: TÜRKİYE’NİN YENİ JEOPOLİTİK KONUMU’ raporunu hazırladı. Onlara göre, Avrupa ve ABD için stratejik önemi gittikçe artan, Balkanlar, Kafkaslar ve Ortadoğu’da Türkiye kesişme noktasındadır. Hem Türkiye’de hem de Afrika, Ortadoğu, Asya ve Balkanlarda kılcal damarları olan Fethullah Gülen önemli bir obje olarak kullanılmalıdır.

İslamcı Doğu ve Batı arasında Türkiye’nin yönelimi ne olmalıdır? Geleneksel Atatürkçü fikirler ne ölçüde değişecektir? Hatırlayalım.

2001: CIA-Mossad planı, İkiz Kuleler Operasyonu gerçekleştirildi. Afganistan ve Irak işgal edildi. Orta Doğu’ya yönelik Büyük Orta Doğu Projesi olarak adlandırılan politik-askeri strateji kurgulandı ve Türkiye merkezli, Fetullah’ın adamları ve okulları, kullanımın ana parçaları olarak belirlendi.

2007: CIA-Rand-Stratfor merkezli yeni stratejiye göre, “Sivil Demokratik İslam-Din inşası” sürecine geçildi. RAND’ın “Sivil Demokratik İslam: Ortaklar, kaynaklar ve stratejiler” başlıklı çalışmasında, Fethullah Gülen’in kılcal damarları Emniyet-Savcı- Hakim ve Ordu Cuntaları omurgadır.

ILIMLI İSLAM PROJESİNDE KULLANILDILAR

Rand Corporation’ın ‘Ilımlı Müslüman Ağlar Oluşturmak’ Raporu: Gizli CIA Rand, İslami grupların nasıl tahrik edileceği, aralarında nasıl ihtilaflar çıkarılacağı, hangi yollarla kuşatılacağını revize etti. Rapor, Müslümanları (Türkiye’yi) yönlendirme stratejisi öneriyor:

Sonuç; Fetullah Gülen omurgalı Haçlı-Siyonist “ABD Din inşası- Sivil Demokratik İslam” (Gizli Kardinal Fetullah’ı besleyen Derin Amerika-Batı’nın gerçek yüzü budur)

  1. inci yüzyılda da Müslüman ülkeleri parçalayarak, petrolünü- madenlerini-topraklarını 100 yıl daha sömürmekti…”

Ama planlarını Rabbim bozdu kim aracılığı ile tankların karşısında duran milletimizin cesareti ve kahramanlığı ile…

Kalın sağlıcakla

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co