Gizemfrit tencere üreticileri ile  iftarda bir araya geldi 

Gizemfrit tencere üreticileri ile  iftarda bir araya geldi 

 

Gizemfrit tencere üreticileri ile iftarda bir araya geldi

Ülkemizin değerli sanayi kuruluşlarından AKKÖK HOLDİNG’e bağlı GİZEM FRİT, Kahramanmaraş Clarion Otel’de düzenlenen iftar yemeğinde müşterilerini ağırladı.

gizemfrit iftar (10)

Katılımın hayli yüksek olduğu davette, Maraş’ın önde gelen nonstick tencere üreticileri bir araya geldi. Organizasyon vesilesiyle, sektörün yaşadığı sorunlar ve beraberinde, yenilik ve fırsatlar da masaya yatırıldı.

GİZEM FRİT yetkilileri Veli KOÇ ve  Melih ÖZKIR, ”geleneksel hale gelen bu buluşmanın, son derece güzel geçtiğini bildirdiler. Burada bir konuşma yapan Melih Özkır, “Kahramanmaraş Nonstick sektöründe önde gelen illerimizden bir tanesi. Çok çeşit ve Markaların olduğu bir il. Buradan Dünya’nın her yerine ihracat yapan İşadamları var.  Yaptığı kaliteli ürünlerle adından sıkça söz ettiren sanayicileri var. Bizde burada bu sektörün değerli temsilcileriyle bir araya gelelim istedik. Sektörün yaşadığı sorunları ve beraberindeki yenilik ve fırsatları da masaya yatırdık. Bundan sonra sektörün daha iyi ürün çıkarması ve kalitenin biraz daha artması için bilgi alışverişinde bulunduk. Çok verimli oldu. Ben bizleri kırmayarak bu davetimize icap eden tüm konuklarımıza ve bizleri en güzel şekilde ağırlayan Clarion Hotel sahiplerine ve çalışanlarına çok teşekkür ediyorum” dedi.

.

gizemfrit iftar (3)

Melih Özkır; “GİZEMFRİT Hakkında ise şunları belirtti; “GİZEM FRİT, 1979 yılından günümüze kaplama malzemeleri ve renklendirici pigment üretimi yapmaktadır.  Firmanın ürettiği ürünler, Sac, Paslanmaz Çelik, Alüminyum, Döküm, Seramik karo, Vitrifiye, Porselen, Medikal Porselen ve Cam gibi malzemelerin dekoratif ve korunma amaçlı olarak kaplanmasında kullanılmaktadır. Ayrıca üretilen inorganik pigmentler ile bu ürünlere renk verilmektedir.

gizemfrit iftar (2)

 

GİZEM FRİT, emaye friti üretiminde Türkiye’de birinci, dünyada ise ikinci sırada yer almaktadır. Firmanın 25.000 m2 si kapalı olmak üzere, 60.000 m2 lik üretim tesisi, segmentinde dünyanın en büyük tesisidir. Ayrıca seramik friti üretiminde  Türkiye’deki tek bağımsız üretici olup, son iki yıldır kurmuş olduğu Özel Uygulamalar Laboratuvarıyla ürün gamına cam emayesi, alüminyum emayesi ve nonstick kaplama çeşitleri olan ptfe ve ceramica ürünleri de eklemiştir.  Gizemfrit, %100 yerli sermaye ile kurulmuş olup, kuruluşundan bu güne hep ülkemiz sanayicilerinin ithalatında ve tedarikinde sıkıntı çektikleri spesifik ürün gruplarına yönelmiş ve girişimci olduğu sektörlerde ithalatın önünü keserek, yerli sanayiye iyi bir çözüm ortağı olmayı başarmıştır. Aynı şevk ve motivasyonla, günümüzde de faaliyetlerine devam etmekte ve her geçen gün bulunduğu sektörlerdeki başarısını tescillemektedir” dedi.

 

Sektörün öncü aktörlerinin bir araya geldiği gece, oldukça keyifli ve mutlu bir şekilde son buldu.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co