Girişimciye Sanayici olma yolu açık

Girişimciye Sanayici olma yolu açık

Akdeniz Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği (AKAMİB) organizasyonuyla bu yıl 2. si düzenlenecek olan Mobilya Ar-Ge Proje Pazarı yarışmasında projesi olan girişimcilerin, sanayici olması için destek verilecek.

Bu bağlamda Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği ile Kahramanmaraş Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) arasında protokol imzalandı. Protokol kapsamında; kuluçka merkezlerinde olgunlaştırılacak projelere finansman sağlayacak yatırımcı bulunacak ve TTO sayesinde proje sahibi olan girişimcilerin şirketleştirilmesi için farklı uygulamalar yapılacak. Kahramanmaraş Teknokent A,Ş’yi temsilen Koza İnkübasyon Merkezi Yöneticisi Yrd.     Doç.Dr. Ömer Okan Fettahlıoğlu’nun katıldığı protokol imza töreninde, Fettahlıoğlu proje kapsamında; mobilya sektöründe markalaşma, tasarım ve ihracata yönelik çalışmaların destekleneceğini belirtti.

Konu ile alakalı olarak bir açıklama yapan Kahramanmaraş Teknokent A.Ş. Genel Müdürü Öğr.Gör.Mesut Bilginer,  Kahramanmaraş Teknokentin, Teknoloji Transfer Ofisi ve Koza İnkübasyon Merkezi ile inovasyon çerçevesindeki her türlü işbirliğine açık olduğunu  dile getirerek; “ Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği ile de bu çerçevede bir işbirliği yapılmasından dolayı çok memnun olduk. Kahramanmaraş Teknokent, yenilikçilik ve girişimcilik kapsamındaki çalışmalarına hız kesmeden devam edecektir. Ben, Teknokente her türlü desteği veren başta şirket ortakları ve yönetim kurulumuz olmak üzere tüm akademisyenlere ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co