Gençlik Akademisini tamamlayanlara belgeleri verildi

Gençlik Akademisini tamamlayanlara belgeleri verildi

 

Kahramanmaraş’ın Onikişubat İlçesinde Belediye tarafından düzenlenen Gençlik Akademisi yaz dönemi kurslarının başarı ile bitirinenlere törenle belgeleri verildi.

Eğitici çocuk etkinlikleriyle minik öğrencilerin yüzlerinde gülücükler açtıran Onikişubat Belediyesi’ne ait Gençlik Akademisinde; değerler eğitimi, manevi gelişim, akademik gelişim ve sosyal gelişim eğitimi gören ve kurslara katılım gösteren öğrencilere, Başkan Hanefi Mahçiçek başarılarından dolayı katılım belgelerini takdim etti.

Gençlik akademisine katılan öğrencilere, akıl oyunları, kişisel gelişim, sosyal gelişim ve değerler eğitimi verilip, akıl oyunları kapsamında; satranç, katamino, mangala oyun grupları yer almakta, öğrencilere kişisel gelişim dersleri olarak; diksiyon, Osmanlıca, drama, yabancı dil ve kitap okuma etkinliği de verildi.

Sosyal gelişim eğitiminde gençlere; bağlama, ney, resim, karakalem, Türk sanat müziği, Türk halk müziği dersleri verilerek becerilerinin ortaya çıkmasına imkan sağlandı.

Verilen değerler eğitiminin içeriğinde ise Kur’an-ı kerim, temel dini bilgiler ve siyer-i nebi yer almaktadır. Adab-ı muaşeret eğitiminde görgü ve ahlak kuralları dersleri verilerek toplumda nasıl davranılacağı ve uyulması gerekenler anlatılmıştır.

Onikişubat Belediyesi Gençlik Akademisi (6)

Onikişubat Belediyesi’nin başlatmış olduğu Gençlik Akademisinde, değerler eğitiminin yanı sıra zeka geliştirici akıl oyunlarıyla çocukların ve gençlerin düşünce ufukları da aydınlanmış oluyor. Bir bakıma adab-ı muaşeret ortamı içinde, değerler ve teknoloji paralellik kazanıyor.

Katılımcı ve sürdürülebilir eğitim modeli ile klasik eğitim koşullarının dışına çıkılarak, gençlerimizle birebir ve toplu halde iletişim bağı kurmayı hedefleyen Onikişubat Belediyesi, gelecek nesillere bilgili ve bilinçli gençler yetiştirme gayesi ile çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik yaptığı hizmetlerle de takdir topluyor.

Çocuklara olan sevgisi ve ilgisiyle her zaman ön plana çıkan Başkan Mahçiçek, Gençlik Akademisinin kapanış programında öğrencilerle sohbet edip, hediyeler dağıtarak, katılım belgelerini takdim etti.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co