“Gençlerle Kültür ve Sanat” sergisi açıldı

“Gençlerle Kültür ve Sanat” sergisi açıldı

Erasmus Plus çerçevesinde Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenmeye değer görülen ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) ile BİLSEK Gençlik Kulübü Derneğince yürütülen çalışmalar çerçevesinde, Kahramanmaraş’a gelen Makedonyalı Ivana Mladenovska ve Jasmina Runesvka ile KSÜ GSF mezunu Samet Küçükönder’in eserlerinin yer aldığı “Gençlerle Kültür ve Sanat” isimli resim sergisi Kahramanmaraşlı sanatseverlerden büyük ilgi gördü.

Kahramanmaraş Necip Fazıl Kültür Merkezinde gerçekleştirilen serginin açılışına KSÜ GSF Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özkarcı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Semih Gemci, BİLSEK Yönetim Kurulu Başkanı Sinan El ile GSF öğretim elemanları, öğrencileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Serginin açılışında konuşan KSÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özkarcı, ortaya çıkan çalışmalardan dolayı emeği geçenlere teşekkür etti.

Resim çalışmaları sırasında atölyelerinin kullanılmasına izin verdiği için KSÜ Rektörlüğüne ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığına teşekkür eden BİLSEK Yönetim Kurulu Başkanı Sinan El, “BİLSEK olarak gençlerimizin kişisel, sosyal ve mesleki gelişimi için çalışmaya devam edeceğiz ve bunun için her türlü işbirliğine hazırız” diye konuştu.

Güzel Sanatlar Fakültesi ve Makedon Ressamların Ortak Sergisi Sanatseverlerle Buluştu (2)

Erasmus kapsamındaki Gençlerin Hareketliliği alt programı olan Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) Programı çerçevesinde Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenmeye değer görülen ve BİLSEK Gençlik Kulübü Derneği tarafından yürütülen “European Awareness, Culture and Art” isimli proje kapsamında Kahramanmaraş’a gelen, Makedonyalı Ivana Mladenovska ve Jasmina Runesvka 6 ay boyunca KSÜ öğrencileri ile birlikte çalışarak resim yaptılar.

Ivana Mladenovska ile Jasmina Runesvka resim çalışmalarında ağırlıklı olarak Kahramanmaraş’ın kültür ve sanatını ele alırken, Kahramanmaraş’ta 6 ay kalan Makedon ressamlar, Kahramanmaraş’ı ve Kahramanmaraş halkını çok beğendiklerini, Türk kültürünün ve sanatının çok zengin olduğunu belirtirken, Kahramanmaraş’a ve Kahramanmaraş kültürüne hayran kaldıklarını ifade ettiler. Makedon ressamlar çalışmalarını yürütürken KSÜ Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim elemanları ile öğrencilerinden çok destek gördüklerini vurgularken projeye atölyelerinde çalışma fırsatı vererek destek olan KSÜ Güzel Sanatlar Fakültesi dekanlığına teşekkür ettiler.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co