Gençlerden 57. Alaya vefa yürüyüşü

Gençlerden 57. Alaya vefa yürüyüşü

Gençlik ve Spor Bakanlığımızca her yıl düzenlenen 57. Alay Vefa Yürüyüşü Çanakkale’de 57. Alayın büyük fedakârlık göstererek İngiliz ve Anzak Askerlerinden sayıca az olmalarına rağmen düşmanı püskürtüp Çanakkale Savaşının Kaderini değiştiren bu alaya Vefa Yürüyüşü olarak 81 ilden Çanakkale’ye gelen gençlerle birlikte aynı Ecdatlarının 102 yıl önce yaptıkları gibi sabah namazı kılıp yarma çorbalarını içip bu kutlu yürüyüşü gerçekleştirdiler.

Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezleri olarak İlimizde ki Gençlerle birlikte ecdadımızı anmak adına “Çanakkale Ruhu Sönmedi Sönmeyecek” sloganı ile 25 Nisan 2017 günü Kahramanmaraş Gençlik Merkezi önünden   başlayarak Şehir Merkezinden geçip Kahramanmaraş Şehitliğine kadar olan alanda 100 Metrelik Türk Bayrağımız ve yaklaşık 300 gençlik merkezi üyelerimiz, Antrenörlerimiz, Sporcularımız ve İl Müdürlüğü personellerimiz ile Çanakkale 57. Alay Vefa Yürüyüşünü Allahu Ekber nidaları gerçekleştirdik. Şehir merkezinde yürüyüş kortejine vatandaşlar alkışlar ve sloganlarla destek oldular.

vefa yürüyüşü (14)

Şehitlik Kapısında okunan İstiklal Marşımızın akabinde Şehitliğimizde Kahramanmaraş Gençlik Merkezleri Koordinatör Müdürümüz Ahmet Asım Demirdöğen Günü anlam ve önemine Binaen bir konuşma gerçekleştirdikten sonra Okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından  Tüm Şehitlerimiz Ruhuna Fatiha-ı Şerife Okunarak program sona erdi.

Bu özel gün ile alakalı Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Ali İhsan Kabakcı yaptığı açıklamada; ‘Üzerinde yaşadığımız topraklar kolay kazanılmamış her bir karışı için kahraman ecdadımız kanıyla canıyla bedel ödemiştir ve günümüzde de yine bu vatanda yaşamanın bedelini 15 Temmuz gecesi hainlere karşı Aziz Milletimiz canları ile ödemişlerdir. Bizlerde bu gün gençlerimize Çanakkale’yi, Sarıkamış’ı, Kut’ül Amare’yi, Sakarya’yı, Dumlupınar’ı ve bir çok ecdadımızın kazanmış olduğu zaferleri ve 15 Temmuz’u unutturmamak adına bu tür programlar gerçekleştiriyoruz. Amacımız Maneviyatı yüksek, Spor Kültürü ile yoğrulmuş Geleceğin Güçlü Türkiye’si için Diriliş Neslini yetiştirmektir. Programa iştirak eden tüm katılımcılara teşekkürlerimi iletirim’ dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co