Gençler Camiye

Gençler Camiye

Gençler camiye : Sabah namazına !..

Önceki gün : Bizim emmioğlu zemzem içmeye geldi..

Telefon ile ilgili yazımı okumuş:

“Bizim oğlanlar, her biri bir çek yat üzerine yatıyor, gece yarısına kadar çet yapıyorlar.. bu telefonlardan hanımla bana da birer tane alarak bizde söyleyeceklerimizi yazılı söyleyeceğiz bundan böyle , aynı evde yaşadığım çocuklarımla konuşamıyorum !…sohbet bitti”

Diye bize dert yandı..

Sabaha kadar telefon ile yazışma, sonra Sabah namazına kalkamıyorlar diye de ilave etti.

Bu konuyu bir kere daha yazalım diyordum..

Gençleri akşam erken yatırıp, sabah nasıl erken kaldırız hesabı içindeydik ki :

Diyanet işleri başkanlığı :” Gençler Camiide buluşalım” diye bir proje hazırlamış..

Bu bağlamda : Kahramanmaraş’ta da çeşitli etkinlikler var.. Bunun Afişlerini camii girişlerinde Cuma günü astıklarını görmüştük..

Dün gece Ömer Faruk Şirikci hocam bizi aradı.

“14 Hafta sürecek bir proje ile gençleri camiye çekmeye çalışacağız buyurun sabah namazına Sultan Abdulhamithan camiine gel ,”dedi..

Sabah ezan ile yatağımızdan bir ok gibi fırlayarak : Soluğu Sultan Abdulhamithan camii de aldım.. Sabah namazının sünneti, farzı, tesbihat,dua, Sevgili Peygamberimiz (SAV) efendimizin dünyaya gelişi ile alakalı sine vizyon gösterisi ve sabah sporu !.. çay simit ikramı ile devam eden sabah aktivitesi sonunda açılış konuşmasını yapan Ömer Faruk Şirikci hoca efendi: “ 14 Hafta her sabah gençleri camiye bekliyoru.. Sabah namazı, 15 dakika Diyanet işleri Başkanlığının hazırladığı film izlenmesi, sonra 15 dakika beden eğitimi öğretmenlerimizin eşliğinde spor hareketleri ve sonra çay simit ikramımızla birlikte okula koşacağız,” diyerek bilgi verdi..

Onikişubat İlçe Müftüsü Abdullah Demir , “Mesele olan sabah gün doğmadan yatağımızdan kalkmak, yürümek, spor yapmak, bilinçli hareket etmek.. Bu bağlamda Sultan Abdulhamithan Camii imamımız Ömer Faruk Şirikci hocamız gayretleri ile güzel bir çalışma yapılmış, Onikişubat ilçe müftülüğü olarak destekliyoruz elimizden gelen desteği vereceğiz, gençlerimiz camilerimizle tanıştıracağız..

Camii de böyle etkinlik olur mu ? demeyin camide her türlü etkinlik olur, Cuma vazımda Peygamberimiz zamanında camide yapılan işleri sizlere anlatacağım,” diyerek sporu başlattı..

Sabah namazından önce: az sohbet, Kur’an-ı kerim tilaveti, sonra Sabah namazının sünneti, sonra cemaatle sabah namazını farzı kılınıyor..

Tesbihat- dua sine vizyon gösterisi.. sonra sabah sporu.. camii içinde halka oluşturan, gençler, yaşlı camii cemaati sabah sporu yaptı..

Bir düdük otur, bir düdük kalk..!..

Sonra : Çay ve simit ikramı !.

Uzun kış gecelerini nasıl değerlendiriz diyenlere işte imkan !..

İlk gün yapılan etkinlik pek başarılı olmadı.. Ancak Ömer Faruk Şirikci hocam: “ Yarın çocuklarımızla gelin, gençleri camiye mutlaka çekmeliyiz diyerek yardım istedi..

Sultan Abdulhamithan camiine gelen babalar yarın çocuklarını getire bilirler mi orasını bilemiyorum ancak benim gördüğüm bir şey var ki :

“İnternet, Sanal alem, internette giren telefonlar ve mesaj yazmalar bizi öylesine esir almış ki bugünlerde tüm gençlerin elinde telefon sürekli mesaj atıyorlar..

Kendi evinize bakın !: Bir evin içinde bile herkesin elinde bir telefon birilerine mesaj atıyor, konuşma yok, sohbet yok.. yaşasın mesaj !..

Hal böyle olunca : Ömer Faruk Şirikci hocam ve diyanet zor olan bir işe talip olmuş, önce Allah yardımcıları olsun, sonra bize düşense onlara destek olmaktır..

Buradan tüm anne ve babalara sesleniyorum:

“Yavrularınızı kaldırın, sabah namazına gönderin, sonra tüm Kahramanmaraş halkı her sabah en az bir saat yürüyerek güne zinde başlamalarını tavsiye ediyorum..

Hiçbir şey değilse bile kendi sağlığımız için her sabah mutlaka yürümek zorundayız..!..

Her işin başı sağlık- Sağlık olmadan bir şey olmuyor !..

Sağlıklı yaşamak içinde erken kalkarak mutlaka spor yapmalıyız..

Erken kalkmışken camileri de doldurmak bizim görevimiz !..

Buyurun sabah camii ye namaza !..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co