Genç Aşçılardan Mutfak Müzesine ziyaret

Genç Aşçılardan Mutfak Müzesine ziyaret

Kahramanmaraş Mükrime Hatun Kız Meslek Lisesi’nde aşçılık bölümü okuyan öğrenciler Dulkadiroğlu Belediyesi Mutfak Müzesi’ni ziyaret etti. Öğrenciler, bu ziyarette şehrin yemek kültürüne dair her türlü materyale ve bilgiye ulaştıklarını kaydetti.

Dulkadiroğlu Belediyesi’nin Kahramanmaraş’a armağanı Mutfak Müzesi, gelecek nesillere mutfak kültürünü aktarmaya devam ediyor.  Aşçılık eğitimi alan Mükrime Hatun Kız Meslek Lisesi öğrencileri mutfak müzesini ziyaret ederek şehrin mutfak kültürüne dair bilmediklerini öğrendi.
Aşçılık eğitimi alan öğrenciler, mutfak müzesinin Kahramanmaraş’ın mutfak kültürünü yansıttığını söyledi. Mesleklerini icra ederken bu kültürü de korumak istediklerini dile getiren öğrenciler, Dulkadiroğlu Belediyesine bu güzel hizmetinden dolayı teşekkür etti.

GENÇ AŞÇILARDAN MUTFAK MÜZESİNE ZİYARET (4)
Dulkadiroğlu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Kahveci’de mutfak müzesinin görevini yerine getirdiğini söyledi. Öğrencilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Kahveci, Kahramanmaraş’ın mutfak kültürünün mutfak müzesinde yansıtıldığını aktardı. Şehrin tarihi ve kültürel değerlerine sahip çıktıklarını hatırlatan Kahveci, bu yöndeki çalışmalarının devam edeceğini kaydetti.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co