Gemci: “Asansör imalatında marka olacağız”

Gemci: “Asansör imalatında marka olacağız”

Asansör imalatının yüzde 80 Konya’da yapıldığını burada ise sadece montaj yapıldığını ifade eden Fatih Mehmet Gemci; “KAMAX Asansörleri ile Kahramanmaraş’ta kendi markamızı üretmeye başladık” dedi.

Kahramanmaraş Gazetesine bir açıklama yapan KAMAX Asansörleri Yönetim Kurulu Başkanı Elektrik Mühendisi Fatih Mehmet Gemci, asansör sektöründe fiyatları yükseltmek için değil, hizmet standartlarını yükseltmek, asansör fiyatlarındaki tutarsızlıkları dengeli hale getirmek için asansör imalat ve montaj işine başladıklarını” söyledi.

Asansör denildiğinde kabin-Ray sistemi, motoru ve kapıları var ama bunun genel olarak yüzde 80‘in Konya ilimizde yapılmakta buradaki montaj yapan arkadaşlarımız tarafından monta edilmektedir. Bizim Hedefimiz yüzde yüz Kahramanmaraş imalatı bir asansör markası ile Türkiye genelinde bayilikleri olan bir marka üretmek için çalışıyoruz diyen Gemci: “Vatandaşa hem kaliteli hem de ekonomik hizmet sunmak için kendi markalarını üretmeye başladıklarını ifade eden Gemci; “Kahramanmaraş’ta bu zamana kadar asansör ve yedek malzemeleri anormal fiyatlar yaptılar. Farz edelim ki bir parçanım maliyeti 7,5 TL, ama bunu 70 liraya sattılar. 50 Lira maliyeti olan bir malzemeyi 250-350 liraya sattılar ve satmaya da devam ediyorlar. Ben bu arkadaşlara dedim ki yanlış yapıyorsunuz. Bindiğiniz dalı kesiyorsunuz. Yani vatandaş soracak yer fiyat bulacak yer bilmiyor diye siz bunları anormal fiyata yükseltemezsiniz, bu haramdır her şeyden önce, çünkü ticaretin helal olarak bir fiyatı vardır. Yani, maliyetini yaparsın, hesabını çıkartırsın, karını koyarsın, ondan sonrada müşteriyi memnun etmek kayıt ve şartıyla. Hepimizin bildiği üzere artık ticarette müşteri memnuniyeti birinci sıraya oturdu” dedi.

Fatih Mehmet Gemci: “Biz üretim yaparak asansör montajı yapanlara bakımı yapanlara da yedek parça satmak üzere bir firma kurarak onu marka haline getirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co