GELİN GÖNÜLLERDE BAHARI YAŞAYALIM…

GELİN GÖNÜLLERDE BAHARI YAŞAYALIM…

Türkiye’de huzur ortamını istemeyen mihraklar hiçbir zaman boş durmadı, durmayacak.

Türkiye biraz ayağa kalkmak şöyle dursun emeklemeye başladı mı yeni bir oyunla önü kesiliyor, her türlü komplo sahneye konuyor adeta bir tiyatro seyreder gibi bizi seyrediyorlar ve pis gülüşünü sürdürüyorlardı.

Türkiye kendi başına hiçbir şey yapamıyordu. Bir döneme damgasını vuran sağ sol olayları gençliğe huzur vermiyor. Okullarda okuma zorlaşıyor. Anne ve babalar evlatlarından endişe ediyor. Toplumun her kesimi endişeli nihayetinde 1968-1980 yılları arasında 5 bini aşkın genç katledildi sağcı solcu hepside bu vatanın evlatları idi.

Kim kaybetti tabii ki Türkiye kaybetti 1980 de 12 Eylül askeri müdahale ile sağ sol olayları kesildi. Askerin gölgesinde seçimlere gidildi Merhum Özal ın partisi ANAP tek başına iktidar oldu.

Tam demokratik sürece giriliyor derken yine bir el uzandı PKK ilk katliamını 1984 de Cizre de yaparak adını duyurdu. Neymiş efendim Kürt hakları, değil o işin kılıfı benim Kürt kardeşlerimden bazıları bu oyuna geldi ve sonuç binlerce Mehmet’ ciğin şehit olması binlerce masum insanın, kundaktaki bebelerin ölümüyle sonuçlanan hazin tablo ölenlerin bir kısmı da Kürt haklarını savunduğunu zanneden PKK nın ağında ki dağdaki militanlardı.

Türkiye PKK belasından da çok çekti bir hiç yere 30 bin insanımızın ölümü milyar dolarlar ve kayıp 30 yıl…

AK Parti iktidarı güçlü bir iradeyle Türkiye deki sıkıntıları tespit edip bir bir gidermeye başladı. Türkiye nin kabuğunu kırıp güçlü bir ses oluşunu istemeyen güçler müdahale etmek istiyor ama ne yazar dinleyen kim? AK Parti hükümeti dışarıdan gelen tüm emirleri es geçiyor yoluna devam ediyor.

AK Parti Türk Kürt kardeşliğini pekiştirmek için çareler aradı ve çözüm süreci ile yeni bir sayfa açtı Türkiye de her kesimden takdir gördü.” Analar ağlamasın” sloganıyla bahar havası esti ne var ki muhalefet yine memnun değil, kendini Kürt savunucusu sanan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş falsolar çizerek bazen ne yaptığını da bilmeden esip gürlüyor. Belli ki bazı güçlerin rüzgârına kapılıyor.  Burada işin hakikati “ Ak Parti Hükümeti” sağlam adımlarla bu işi bitirecek. Bitmesi de gerek Diyarbakır da ki Nevruz kutlamalarının da bahar havasında geçmesi çözüm sürecinin başarılı olacağının da göstergesidir. Türkiye de Türk Kürt kardeşliği dışarıdan gelecek her türlü ideolojiyi yekvücut bertaraf etmelidir buna mecburuz.

Bu memlekete çok oyun oynadılar silah tüccarları, uyuşturucu tacirleri boş durmadı. Artık bu oyunlara gelmeyecek güçlü bir Türkiye var… Yeter ki; kardeşliğimizde samimi olalım. Kardeşliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermeyelim.

Türkü, kürdü, alevisi, sünnisi, çerkezi, lazı ile tutalım ellerimizden bu güzel  vatan da birlikte yaşamanın lezzetini alarak…

Yalnız bahar mevsiminde değil…

Her mevsimde, gelin gönüllerde baharı yaşayalım…

Muhabbetle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co