Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Tamamlandı

Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Tamamlandı

Okul Sporları Faaliyetleri kapsamında düzenlenen ” Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği” Dulkadiroğlu Belediyesinin Katkılarıyla, Dulkadiroğlu Çocuk Oyunları Parkında Düzenlendi.

Şenliğe; Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türkoz, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ve Başkan Yardımcıları, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğim Müdürü Halil İbrahim Çolakaldı, Dulkadiroğlu Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Kadir Kılıç, Kurum ve Kuruluşlarımızın temsilcileri ve  İl geneli 40 Okuldan toplamda 400 sporcu katıldı. Açılış töreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ve akabinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı ve Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’ın açılış konuşmalarının ardından Geleneksel Çocuk Oyunları yarışlarına geçildi.

okul spor (7)

Şenlik kapsamında geçmişten günümüze oynanan Geleneksel oyunlarımızdan, çekçek, çuval yarışı, küs küş, deveme, bilye, tahta araba, yakan top, mendil kapmaca… vs. bir çok geleneksel  çocuk oyunu oynandı. Protokol üyelerimizde tek tek yarışları izledi ve bazı oyunlara bizzat eşlik ettiler. Çocuklarımızda günümüz olumsuz alışkanlarından bilgisayar oyunları, tabletler ve televizyondan uzaklaştırıp Geleneksel Çocuk Oyunları ile çocuklarımız da farkındalık oluşturmak hareket etmelerini sosyalleşmeleri sağlamak açısından önemli bir etkinlik olan Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği sonunda katılan tüm çocuklarımıza Madalya takdim edilerek etkinlik tamamlandı.

okul spor (6)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co