GEÇİCİ HÜKÜMETLE KALICI HÜKÜMETE

GEÇİCİ HÜKÜMETLE KALICI HÜKÜMETE

Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından geçici hükümet kuruldu.

63. Hükümetin kurulmasında sürprizler de oldu. MHP’li Tuğrul Türkeş’in hükümete destek vermesi, sürpriz bakanların oluşturduğu geçici hükümetin Başbakanı Davutoğlu “Her ne kadar adı geçiçi hükümet olsa da icracı hükümet gibi çalışacağız” diyerek heyecan ile işin başında olduğu işaretini verdi.

7 Haziran seçimlerinden sonra ortaya çıkan belirsizlik, egolar, kaprisler birbirini izledi. Ortaya bir koalisyon çıkmadı. Bunun tek sebebi vardı Erdoğan karşıtlığı, muhalefet maalesef bu hastalıktan kurtulamadı. Diğer bir ifade ile Ak Parti karşıtlığı, koalisyon kurmadaki başarısızlığı en büyük sebebi Davutoğlundan taviz koparmak, bundan da bir şey anlayamayan muhalefet işi yokuşa sürdü. Sonuç geçici hükümet ile seçime gidilmesi.

AKP, MHP ve AKP, CHP’de ciddi koalisyon görüşmeleri yapıldı. Bu görüşmelerde; Akp’nin birçok tercihinden vazgeçmesi ekonomi ve politik hedeflerinden uzaklaşması idi. Uzaklaşması kendi idealleri ve stratejik prensiplerinden ödün vermek olurdu ki buna izin vermedi, vermesi kendi kuyusunu kazmaktı. Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu bu oyuna gelmedi.

Şimdi yapılacak iş seçime odaklanmak, devletin meşru gücünü terör örgütlerine karşı gerektiği gibi kullanmak, doğu ve güneydoğuda halkın korku psikolojisini yenerek hür irade ile oylarını kullanma zemini oluşturmak devletin görevidir. Bunu sağlama zorunluluğu vardır.

Terör örgütleri, gözü dönmüş haydutlar  belediye araçları ile Diyarbakır’ın Lice, Hakkari’nin Yüksekova, Şırnak’ın Cizre, Silopi, Muş’un Varto, Bitlis’in Hizan gibi bazı ilçelerde hendek kazarak, yol keserek bölge halkına baskı yaparak devleti zaafa uğratmak isteyen zavallılar bilsinler ki devlet sizin gibi çapulculara fırsat vermeyecek, gücünü illegal örgütlere karşı her fırsatta gösterecektir. Belediye imkanlarından faydalanan teröristlere imkan sağlayan belediye başkanları da yargıya hesap verecektir.

7 Haziran seçimleri sonrası siyasi belirsizlikten faydalanan terör örgütlerine karşı kamu düzeni ve vatandaşını korumak devletin asli görevidir. Bunu tavizsiz yapıyor ve yapmaya devam edecektir. Doğu ve Güneydoğu’da asayişi sağlamak gerektiğinde her metrekareyi kontrol etmek ve korumak gibi imkanlara devletin gücü vardır hiç kimse bundan endişe etmesin.

Devlet bu güce muktedirdir. Önümüzdeki 1 Kasım seçimleri ya güçlü ve tek başına bir hükümet kurulacak ya da kurulacak.

Türkiye’nin koalisyonlar ile yürümeyeceği aşikardır. Tek başına iktidar ülke menfaati açısından önem arz ettiği gibi huzur ortamının sağlanması ile Türkiye düşmanlarının sesi kısılacaktır. 7 Haziran’da olduğu gibi bir tablonun oluşması Türkiye düşmanlarının ve içerideki yandaşlarının işine gelir.

Milletin hür iradesi inşallah en güzel kararı verecektir.

Karamsarlık yok. Umut var olmak gerek…

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co