Gazze’ye insani yardımlar artarak devam ediyor

Gazze’ye insani yardımlar artarak devam ediyor

Gazze’de dram devam ediyor. Şimdiye kadar 500’ün üzerinde insanın hayatını kaybettiği bölgede binlerce kişinin yaralandığı. Çok sayıda insanın evsiz kaldığı Gazze’de özellikle çocuklar zorlu yaşam koşullarında hayatlarını sürdürmeye çalışıyor. Dernek olarak bu Uygulanan abluka nedeniyle dış dünya ile ilişkisi sınırlı olan Gazze Bölgesi’ndeki ihtiyaç sahiplerine, resmi yerel partner dernekleri ile işbirliği içerisinde yardımları ulaştırmaya devam eden Kimse Yok Mu yardımlarını artırarak ihtiyaç sahiplerin ulaşmaktadır. Yardımlar Kimse Yok Mu Kudüs Temsilciliği tarafından koordine edildiğini söyleyen Kimse Yok Mu K.Maraş şube başkanı Mustafa Timurbanga

“GAZZE EN ÇOK YARDIM ETTİĞİMİZ BÖLGELERDEN”

2006 yılından beri Gazze’ye yardımların aralıksız devam ettiğini söyleyen K.Maraş şube başkanı Mustafa Timurbanga , “Gazze bizim Dernek olarak en çok yardım ettiğimiz bölgelerden biridir. Özellikle son bir ay içinde Filistin Temsilciliğimiz üzerinde yapılan yardımlar giderek artmaktadır.

Bir ayda Yapılan yardımlarımız şöyle;

İftarlar: 5.000 ini Yetim olmak üzere diğerleri BM’ye ait bir okula sığınan Gazellilerin de bulunduğu mağdur aileler olmak üzere toplamda 13.000 Kişiye İftar yemeği verildi, 3000 Aile gıda kumanyası dağıtıldı, 2.200 aileye ev eşyası verildi,  50 hasarlı evin tadilatını üstlenildi, 350 aileye battaniye ve 300 kişiye giyim yardımı,  2.000 Çocuğa süt yardımı, 1.000 yeni doğan sütü, 1000 çocuk bezi,1000 Gazzeli çocuğumuzun Ramazan boyunca günlük süt ihtiyacını karşılamakta ve 335 çocuğun KBB ameliyatlarını yaptırmaya devam etmektedir.

Tüm bunlara ilaveten yakın bir zamanda 60 bin kişinin temiz içme suyuna ulaşması için bölgede su kuyusu açtırırken Filistinli yetim çocuklar için de meslek edindirme ve dil kurslarımızı faaliyete geçirdik. Geçtiğimiz aylarda açılışını yaptığımız yaklaşık 100 bin dolar değerindeki elektronik kütüphanemiz şimdi 60 bin Gazzeli öğrenciye hizmet veriyor” şeklinde konuştu. Timurbanga, Kimse Yok Mu’nun Filistin’e 8 yıldır yardım ulaştırdığını hatırlatarak

Bir ay içerisinde ise Filistine yapılan toplam yardım miktarının: 397.100$ (YAKLAŞIK 850.000TL) olduğunu belirtti.

“Şu an Gazze’de hayat koşulları oldukça zor, derneğimizin başlatmış olduğu kampanyaya destek olmak için K.Maraş şubesi olarak şehir merkezinde 2 adet stant açtık ve şuan arkadaşlarımız bu yardımların daha çok arttırmak için gayret etmekteler, diğer tarafta Irakta IŞİD terör örgütü zulmünde kaçan TÜRKMEN kardeşlerimiz var, Iraktaki IŞID teröründen dolayı sıkıntı çekip yurtlarını terk eden ve kamplara kaçan, Türkiye’ye sığınan kardeşlerimize yardım etmek içinde derneğimiz kampanya başlatmış durumdadır. Geçen hafta Erzurum şubemiz tarafından 1200 gıda kolisi kardeşlerimize gönderildi, bize ulaştırılacak olan yardımları inşallah hemen bu kardeşlerimize ulaştırarak yaralarına destek olacağız.

Gazze için yapılacak yardımları Kudüs Temsilciliğimiz ve yerel partner derneklerimizle birlikte bölgedeki ihtiyaç sahiplerine yardımlarımızı ulaştırmaya devam ediyor. Yardımların katlanarak artması için hayırsever Türk milletinden ve Kahramanmaraş’ımızım yardımseverlerinin desteklerini esirgememelerini istirham ediyorum” dedi.

Eğer.  Sizde bu kampanya destek olmak istiyorsanız GAZZE veya TÜRKMEN Yazıp 5777’ye bir kısa mesaj göndererek 5 TL bağış yapabilirsiniz.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co