Gazilere Harç Muafiyeti!

Gazilere Harç Muafiyeti!

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçe belediyesi meclis kararı ile

Gazilere Harç Muafiyeti !

 

DULKADİROĞLU / Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesinde yaşayan Şehit yakınları ile gazilere belediye harçlarından muafiyet getirildi.

Dulkadiroğlu Belediyesi ek binasında bir basın toplantısı yapan Belediye Başkanı Necati Okay, “2008 yılında Diyarbakır da gazi olan Ahmet Erşan’a açacağı kuyumcu atölyesi iş yeri açma ruhsatını harç almadan verdi.

Başkan Okay: Dulkadiroğlu’ndan Gazilere pozitif ayrımcılık yaparak daha önce şehit yakınlarına verdiğimiz hakları gazilerimize de veriyoruz” diyerek gazilerimize teşekkür etti.
Dulkadiroğlu Belediyesi, bölgesinde iş yeri açmak isteyen gazilere pozitif ayrımcılık uygulayarak iş yeri açma ruhsatından muaf tutacağını bildirdi. Başkan Necati Okay, Ankara’da trafik magandalarının hain saldırısına maruz kalan gazileri hatırlatarak bu gibi davranışları şiddetle kınadığını söyledi.
Dulkadiroğlu Belediyesi Meclis kararıyla daha önce şehit yakınları için uygulanan iş yeri açma muafiyeti gaziler için de uygulanmaya başlandı. Konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, ilk başvuruyu yapan güneydoğu gazisi Ahmet Erşan’a işyeri açma ruhsatını törenle teslim etti.

DULKADİROĞLU’NDAN GAZİLERE POZİTİF AYRIMCILIK (6)
Şehit yakınları ve gazilere gerekli değeri her platformda verdiklerini kaydeden Başkan Okay, Ankara’da gazilere yönelik yapılan saldırı sonrasında gazilere pozitif ayrımcılık yapma kararı aldıklarını söyledi. Başkan Okay, daha önce aynı uygulamayı şehit yakınları için yaptıklarını anlatarak sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Öncelikle Ankara’da yaşanan menfur olayda Gazilerimize yönelik yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü korumak uğruna canını ortaya koyan gazilerimize yönelik yapılan her türlü şiddeti kınıyor ve lanetliyoruz. Bu alçakça saldırı sonrasında gerekli kınamaları yaptık ve meclisimizde gazilerimize yönelik pozitif ayrıcalık yapmak için görüşme bildirdik. Bu görüşme neticesinde daha önce şehit yakınlarımıza uyguladığımız ruhsat ücreti muafiyetini gazilerimize de uygulamaya karar verdik. Milletimizin birliği ve dirliği uğruna gözünü kırpmadan canını ortaya koyan gazilerimizin her zaman yanındayız.

Ayrıca Dulkadiroğlu Belediyesi olarak şehit yakınları ve gazilerimize yönelik birçok çalışma yaptık. Geçtiğimiz kurban bayramında bölgemizde bulun tüm şehit yakınlarımızı ve gazilerimizi tek tek ziyaret ederek onların yanında olduğumuzu en net şekilde ortaya koyduk. Şehit yakınlarımızda olduğu gibi gazilerimizi de iş yeri açma ücretinden muaf tutuyoruz. Bugün değerli gazimizin ruhsat başvurusunu inceleyerek ücretsiz olarak kendisine ruhsatını takdim edeceğiz. Ben gazimize bu vatana yapmış olduğu fedakarlıktan ötürü ülkem ve milletim adına bir kez daha teşekkür ediyorum. Onlar için ne yapsak azdır. İnşallah yapmış olduğumuz bu çalışmalar onların mutlu olmasına ve hak ettikleri değeri görmesine katkı sağlar” dedi.

Gazi Ahmet Erşan ise : “Ben gaziyim, maddi değil manevi destek istiyorum, hatırlanmak istiyorum bu bağlamda bizi hatırlayan Dulkadiroğlu Belediye Başkanımız Necati Okay’a teşekkür ediyorum” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co