Gaziantep’te çocuk sahibi olamayan ailelere müjde

Gaziantep’te çocuk sahibi olamayan ailelere müjde

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile bölgede ilk tüp bebek merkezini kuran Özel Sani Konukoğlu Hastanesi arasında, çocuk sahibi olamayan ailelere tüp bebek uygulaması yapılmasına ilişkin protokol imzalandı.

Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Vali Ali Yerlikaya SANKO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adil Sani Konukoğlu, SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Sınav ve Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Genel Müdürü Yusuf Ziya Yıldırım’ın katılımıyla düzenlenen törende konuşan Şahin, “Bugün Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’yle tüp bebek uygulaması için protokol imzalayacağız. En alt gelir seviyesinde olup, hiçbir sosyal güvencesi bulunmayan ve çocuk sahibi olamayan ailelere bu protokolle destek vereceğiz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi adına başkan Fatma Şahin’in, Özel Sani Konukoğlu Hastanesi adına SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adil Sani Konukoğlu’nun imzaladığı protokole göre, Gaziantep’te ikamet eden ve normal yolla bebek sahibi olamayan 40 aile, Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nde tüp bebek tedavisi görecek ve ailelerden hiçbir ücret alınmayacak.

Protokol imza törenine, Gaziantep Milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Nejat Koçer, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve AK Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci de katıldı.

Özel Sani Konukoğlu Hastanesi:

Sağlıkta yüksek kalitenin adresi haline gelen ve dünya standartlarında hizmet verilen hastanede, acil servis, biyokimya, patoloji ve klinik mikrobiyoloji laboratuvarları, radyoloji, nükleer tıp, kardiyovasküler cerrahi, organ nakli merkezi, nefroloji, genel cerrahi, beyin cerrahisi, çocuk cerrahisi, dahiliye, gastroenteroloji, endokronoloji, kulak burun boğaz, pediatri, kardiyoloji, göğüs hastalıkları, üroloji, ortopedi ve travmatoloji, enfeksiyon hastalıkları, fizik tedavi ve rehabilitasyon, plastik rekontstrüktif cerrahi, göz hastalıkları, kadın hastalıkları ve doğum, nöroloji, psikiyatri, göğüs cerrahisi, dermatoloji ve üremeye yardımcı tedavi merkeziyle uzman tanı ve tedavi yöntemleri uygulanıyor.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co