Gaziantep de İnsanlığın bittiği yer !

Gaziantep de İnsanlığın bittiği yer !

İnsanlığın bittiği yer !

Bugünün gündemi: Gaziantep’te yolcu minibüsünde fenalaştıktan sonra indirilip kaldırıma bırakılan genç uzun süre duvarın dibinde can çekiştikten sonra duyarlı vatandaşların haber verdiği ambulansla hastaneye kaldırıldı. Yoğun bakıma alınan genç hastanede hayatını kaybederken geriye “insanlık ölmüş” dedirten güvenlik kamerası görüntüleri kaldı.

Belki bilmeyenler olur:  Yangın 110 , Polis İmdat 155 Jandarma İmdat 156 Orman Yangını 177 Sağlık Danışma 184 üç harfle başlayan telefonlarımız var bunları aramak ücretsiz ve Polis ve Jandarma ise halkın her türlü derdine koşan kuruluşlarımızdır.

İnsan : Allah rızası için bir telefon açamaz mı ? yada en yakın hastaneye götüremez im ? genç bir insanı nasıl ölüme terk edilir anlaşılır gibi değil..

Bu resmen bir cinayettir..

İnsanlığın öldüğü an !

Akşam televizyon izliyorum, Gaziantep den bir haber : 17 Haziran günü saat 19.30 sıralarında Ocaklar Mahallesi 16. Cadde üzerinde yaşandı. Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinden Gaziantep’e giden Halil Cengiz (25), şehir girişinde, bindiği plakası ve sürücüsü belirlenemeyen minibüsün içinde fenalaştı. Fenalaşan şahsı hastaneye götürmesi gereken sürücü, bunun yerine yol kenarında durarak otomatik kapıyı açtı. İçerideki başka bir şahıs, fenalaşan Halil Cengiz’i sürükleyerek minibüsten indirip duvar dibine yasladı. Bir süre bekleyen minibüs daha sonra olay yerinden uzaklaşırken yaşananlar çevrede bulunan bir iş yerinin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

Kimse yardım bile etmedi

Çevredeki vatandaşlar duvar dibine bırakılan ve can çekişen gence uzun süre yardım etmedi. Yaklaşık yarım saat duvar dibinde duran genci yoldan geçen bazı duvarlı vatandaşlar fark ederek sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine giden sağlık görevlileri şahsın başında beklerken ambulanstan inen bayan sağlık görevlisi hastanın yanına bile gitmeden tekrar ambulansa binerek oturdu. Daha sonra yaka paça kaldırılan genç, ambulansa konularak hastaneye götürüldü. Yaşanan olay ise güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

Ambulansla hastaneye kaldırılan Halil Cengiz, yoğun bakıma alındı. Yaklaşık 4 saat yoğun bakımda kalan şahıs, gece saat 00.03 sıralarında hayatını kaybetti. Şahsın cesedi kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Gaziantep Adli Tıp Morguna kaldırıldı.

Baba Suphi Cengiz, oğlunun ölümünde birçok kişinin kusuru olduğunu iddia ederek haklarını arayacaklarını belirtti.

Minibüs şoförü ve oğlunu ölüme terk eden kişiden davacı olacağını mahkeme vereceğini belirten gözü yaşlı baba , belki oğlunu geri getiremeyecek ama yargı nereye kadar götürür önümüzdeki günlerde bunu göreceğiz..

Yaşananların insanlık dışı olduğunu belirten baba Suphi Cengiz, ” Minibüsçü getirip bu şekilde bırakıyor. Biz cenazeden 4-5 gün sonra bu görüntülere ulaştık. Biz minibüsçüden, ambulanstan, devlet hastanesinin hepsinden şikayetçiyiz çünkü cebinde telefonu vardı. En azından bizi aramaları gerekiyordu. Cenazeyi morga kaldırdıktan sonra bizi arıyorlar. Bu şekilde bir şey olur mu? Oraya sanki minibüsçü bir canlı bomba indirmiş kimse yanına yaklaşamıyor. Dersinki orada bir canlı bomba var. Bir insan bu şekilde oraya indirilir mi? Sen bir toplu taşıma aracısın, toplu insanları taşıyorsun. Yani böyle bir şey olamaz. Ben hepsinden şikayetçiyim ve davacıyım.” dedi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Gaziantep polisi ve Cumhuriyet Başsavcılığı ne yapar bilemiyorum, bunu zaman gösterecek ancak ben bir Türk olarak, bir Müslüman olarak, bir insan olarak kendi kendimden utandım.. biz bu kadar bencil ve duyarsız olamayız..

Bir kaplumbağa, Karaya vuran bir balık, ağaç’ta kalan bir kedi için dünyayı ayağa kaldıran bizim insanımız, 25 yaşında bir genci ölüme terk etmesi inanılır gibi değil..

O minibüsün şoförü en yakın hastaneye götürse, veya en azından 155 polisi arasa anında oraya ambulans gelir 25 yaşındaki Halil Cengiz’i hastaneye yetiştirerek belki de bugün hayatta olmasını sağlaya bilirdi.

Bugün Halil Cengiz’in başına gelen yarın benim, senin başına gelmeyeceğine kim garanti vere bilir.. o minibüsün şoförünün başına gelmeyeceğini kim ? söyleye bilir, sürükleyerek kaldırıma atan o vijdansız adamın başına gelmeyeceğini kim garanti edebilir.. vay be Gaziantep de insanlık ölmüş ! .. yazık yazık..

Bu haber beni çok etkiledi..

Dün akşam televizyon kanallarında, bugün gazetelerde haber olan bu konu enine boyuna tartışılmalı, bize ne oldu ? sorusunu herkes kendine sorması gerekir..

Bize böyle ne oldu..?

Bir genci ölüme terk edecek kadar nasıl katar olabildik ?

Herkes aynaya bakmalı kendisi ile bir yüzleşmeli diye düşünüyorum..!

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co