Gazeteci Osman Sayın Spor salonu açıldı

Anasayfa Spor 11 Nisan 2014
Gazeteci Osman Sayın Spor salonu açıldı

OSMAN SAYIN SPOR SALONU TANITILDI

Kahramanmaraş Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Osman Sayın Spor Salonu tanıtımı yapıldı.

12 Şubat Stadyumu yanında yapımı tamamlanan Osman Sayın Spor Salonu’nun tanıtım programına AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Sağlam, Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, İl Müftü Muhammet Gevheri, İl Sağlık Müdürü Dr. İlker Çitil, Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Aliihsan Kabakçı, AK parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Fatih Erkoç, Oniki Şubat Belediye Başkan Adayı Hanefi Mahçiçek, Belediye Başkan Yardımcıları Cevdet Kabakcı, Mustafa Uzunlar, Burhaneddin Türkkahraman, Melike Özdemir, Kent Konseyi Başkanı Zeynep Arıkan, belediye birim müdürleri, mahalle muhtarları, basın mensupları ve merhum Osman Sayın’ın ailesi katıldı.
osmansayn2

Açılış konuşmalarında kürsüye gelen Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Aliihsan Kabakçı, Kahramanmaraş’ın son zamanlarda sportif alanda tesisleşme adına çok büyük mesafeler kaydettiğini ifade ederek, bütün ilçelere spor tesisleri yapıldığını söyledi.

Daha sonra kürsüye gelen Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz ise spor salonunun tamamen belediye özkaynakları ile yapıldığını ifade ederek: “Şu anda aramızda olmayan Sayın Avni Tarhan Hocamız şehrimize spor salonu yapılması konusunda bize gelerek teklifte bulunmuştu. Malumunuz üzere ilimizde Batıpark Spor Salonu 1960’lı yıllarda yapılmış ve artık ihtiyaca cevap veremez duruma gelmişti. Buradan hareketle bu tesisi şehrimize kazandırdık.

4 bin metrekare alan üzerine 2600 metrekare olarak kurulan Osman Sayın Spor Salonu 1000 kişilik kapasiteye sahip olup, içerisinde 4 adet soyunma odası, 4 adet hakem odası, bir adet antrenman salonu, 2 adet güreş antrenman salonu, bir adet bilardo salonu, bir adet fitness salonu bir adet masa tenisi ve satranç salonu iki adet kameran odası, 2 adet ilk yardım odası, engelli wc’si ve 2 adet depodan oluşuyor. Aynı zamanda içerisinde basketbol, voleybol, hentbol, güreş, teakwendo ve salon sporları ile sergi, konser ve drama gibi müzik ve sanatsal ağırlıklı etkinlikler gerçekleştirilebilecek ve uluslar arası müsabakaların oynanabileceği bir salon oldu.

osmansayn3

İsim konusuna gelince merhum Osman Sayın’ın ismi üzerinde mutabık olduk ve kendisi spora ve sporcuya büyük destekleri olan ve basın camiasının duayenlerinden birisi idi. Bundan dolayı da onun ismini yaşatmak istedik.

Salonun yapımında emeği geçen birimlerimizin müdürlerine, mühendislerine ve işçilerine ve ayrıca davetimize icabet ederek bizleri yalnız bırakmayan siz değerli konuklarımıza teşekkür ediyor saygılar sunuyorum” dedi.

Son olarak kürsüye gelen Milli eğitim eski Bakanı ve AK Parti K

Konuşmaların ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aliihsan kabakçı, Osman Sayın Spor Salonu’nun yapımından dolayı Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’a plaket takdim etti.ahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Sağlam ise kendi bakanlığı döneminde birçok hizmetlerin yapıldığına işaret ederek, sporun şehirlerin tanıtımında en önemli tanıtım aracı olduğunu ifade etti.

Şazibey Mahalle Muhtarı Osman Başdemir, 11 yıllık hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’a teşekkür plaketi takdim etti.

Daha sonra Osman Sayın Spor Salonu’nun içerisi gezildi.

osmansayn4

Osman Sayın Kimdir?

12 Şubat 1948 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İlkokulu Kahramanmaraş’ta, Ortaokulu Adana’da, lise eğitimini ise Ticaret Lisesi’nde tamamladı. 1971 yılında Memleket Gazetesi’nde başladığı basın hayatında Tercüman Gazetesi ve AK Ajansta 10 yılı aşkın bir süre çalıştı. 1986 yılında Kahramanmaraş Belediyesi basın Müşavirliği görevine başladı ve bu görevi 19 yıl devam ettirdi 2004 yılında emekli oldu.  Belediye Basın Müşavirliği göreviyle aynı yıllarda başladığı Anadolu Ajansı Kahramanmaraş Muhabirliğini ise vefat edinceye kadar devam ettirdi.

Güreş Halter İhtisas Kulübü, Kahramanmaraş Spor Kulübü gibi spor dallarında faaliyet gösteren kurumlarda idarecilikte yapan Osman Sayın 18 yıl boyunca Madalyalı Tek Şehir Kahramanmaraş isimli bir dergi çıkardı. Spor ve haber dallarında birçok başarı ödülü sahibi de olan Osman Sayın 16 Temmuz 2009 yılında İstanbul’da tedavi görürken vefat etti.

Gazeteci Bekir Doğan tarafından yazılan Osman Sayın kitabı ise 2. Baskısını yaptı..

SONY DSC

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co