Gaza gelmek !..

Gaza gelmek !..

Gaza gelmek !

Türkiye de : Töre cinayetleri, boşanan eş cinayetleri, kötü yola düşen kadın cinayetleri, sayısız ve binlerce kadın cinayeti ile gündem de yerini almaktadır..

Bir günde 5 öğretmenimiz ki mesleğinin baharında sevgilileri tarafından okulda sınıf da tabanca ile vurularak öldürüldü.. onları astık mı ?..

Yüzlerce genç kızımız: ki Münvver Karabulut cinayeti en çok ses getireni olup, yıllarda kendinden söz ettirdi. Failini asmayı bırakın yurt dışına kaçırdık..

Mersin Tarsus’ta yaşayan Çağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü 1’inci sınıf öğrencisi Özgecan Aslan, 12 Şubat 2015 tarihinde Mersin’de bindiği minibüste caniler tarafından tecavüze uğramış, canice yakılarak öldürülmüş ve dereye atılmıştır. Tecavüz, cinsel istismar da dahil olmak üzere kadına yönelik şiddetin güç geçtikçe arttığına, kadın cinayetlerinin önlenmesinde hiçbir şekilde yol alınamadığına ve durumun giderek kötüleştiğine üzülerek şahit oluyoruz.

Tam bu haber sıcakken: Ulucamii de bir kadın saldırı haberi şehrimiz adına iyi olmadı.

Özgecan Aslan’a tecavüz edip, yakıp genç yaşta hayatına son veren faillerin Türk Ceza Kanunu’nun öngördüğü en ağır yaptırımla cezalandırılmasını istiyoruz.

Kahramanmaraş’ta gazeteciliğim süresince 27 yıl ağır ceza mahkemelerini takip ettim, bu canilere verilecek ceza en fazla muhabbet hapis cezası olur, yıllar içinde indirim yapılır, sonra en fazla 20 yıl sonra serbest kalır..

Cinayet zanlısı 26 yaşında 20 üzerine ilave ettik 46 yaşında cezaevinden çıkar , eline de bir tespih alır , çek , senet tahsilatına başlar..

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Adalet bakanı Bekir Bozdağ, Siyasiler en ağır ceza ile cezandırmalarını istiyorlar ama Türk Ceza Kanunu ortada.. hakim ve savcı olmaya gerek yok..kanun bu !

İdam Cezası Geri Gelmeli !

Akşam televizyonlarda konuşanları dinledim: Biraz güldüm..

Türkiye de mahkemeler tarafından 300 defa idama mahkum olan İmralı da yatan bölcü Başı bulunmakta ve bunu ABD bize veriken, idamı kaldıracaksınız, bölücü başını asmayacaksınız diye verdi..

Apo’yu yakaladım : diyen Kahraman’ları halk iktidara taşıdı  ve asacaklardı yakaladılar ama asamadılar.. asamazlar.. halkı kandırdıkları da ortaya çıktı..

Türkiye de idam cezası geri gelmez, buna ABD ve AB ülkeleri müsade etmez, Türkiye bağımsız bir ülke olursa geri getire bilir..

Ben geçmişte de yazdım:

Türkiye de devlet yok !..: Özgecan Aslan’ın hakkını koruyacak , o cani aynı şekilde idam ederek yakacak bir devlet var mı ? varsa söyleyin ! Kısas’a kısas yapacak devlet var mı ?

Özgecan Aslan’ın ailesi 20 yıl sonra : Çek senet tahsilatı yapan , Özgecan Aslan cinayetini ballandır ak anlatan o kişileri karşısında gördüklerinde ne yapacaklar ?…

Türkiye için asıl tehlike: Kadın cinayetleri değil, devlet milletin vatandaşın hakkını almadığı zaman halk kendi hakkını kendisi almaya kalkarsa asıl tehlike oradadır..

Bugün bakıyorum gazetecilik görevimize adliye de başladığım zaman : Cinayet sanığı olarak yatan kişiler bir iki cezaevinden çıkıyorlar..

Cinayetten önce: sakin bir insan olan o sanıklar: Kaba dayı olarak çıkıyor ve çek senet tahsilatı haraç almaya başlıyor..

Ölen kişinin yakınları ise : Bir ah çekiyor ki hiç sormayın !

20 yılda ben yatarım diye göze alan silaha sarılırsa : Türkiye için asıl tehlike o zaman başlar.. !

Acilen Türk Ceza Kanunu gözden geçirilmeli, Suçlunun hak ettiği ceza verilmelidir.

Mahkumlar: Kömür madenleri dahil ağır işlerde çalıştırılmalıdır. Bedava ekmek dönemi bitmelidir..

Cezaevleri beş yıldızlı otel gibi !  ye iç yat, böyle cezaevi olmaz !

Bir süre cezaevinde yatan: Mafya babası olarak çıkıyor !.. ilk sözü de :” Değerin 250 kuruş benim infazımı yaktırmayın !”

Sözün özü : Çok hızlı gaza geliyoruz !

Akşam milletvekillerini, bakanların konuşmalarını dinledim: İdam cezası yeniden gelmeli, bunu konuşmalıyız, tartışmalıyız ! diyorlar..

A.B.C Partisinin vekillerine kulak verdik, hepsi idam cezasını tartışalım diyor..!

Bu sözlerine : gargalar bile güler..

Türkiye de 7 bin 657 kadın 50 yıl içinde öldürülmüş, hangisini astık ki : Özgecan Aslan’ın katillerini asalım güldürmeyin beni !…

TCK yeniden düzenleyelim deyinde sizleri alkışlayalım..

Buna gaza gelmek : yada gaz almak denir !..

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co