GAÜN Senatosu’ndan hain saldırıya kınama

GAÜN Senatosu’ndan hain saldırıya kınama

Gaziantep’in Akdere Mahallesi’nde, 20 Ağustos akşamı gerçekleştirilen bir düğün törenine düzenlenen ve 50 yurttaşın hayatını kaybettiği canlı bombalı hain saldırı, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Senatosu tarafından kınandı.

Rektör Prof. Dr. Ali Gür başkanlığında olağanüstü toplanan GAÜN Senatosu’nun 21 Ağustos 2016 tarih ve 16 nolu kararında, menfur saldırının, ülkemizin birlik, beraberlik ve huzurunu hedef aldığı vurgulanarak şu görüşlere yer verildi: “Gaziantep Üniversitesi senatosu olarak Gazi şehrimizde meydana gelen ve ülkemizin birlik, beraberlik ve huzurunu hedef alan masum vatandaşlarımıza, hemşerilerimize yönelik alçak terör saldırısını nefretle tel’in ediyoruz. Terörün rengi, kimliği, ismi ne olursa olsun ve nereden gelirse gelsin milletimiz tüm fertleri ile topyekün birlik ruhunu muhafaza edecek ve sıkılı bir yumruk gibi teröre karşı duracaktır. Alçak terör ve arkasındaki hain güçler milletimize şimdiye kadar boyun eğdiremediği gibi bundan sonra da asla eğdiremeyecektir. Teröre verilecek en kesin ve kararlı cevap birlik ruhumuzdur. Başta bir öğretim elemanımızın yakınları olmak üzere masum sivillerin kaybını bütün insanlığın kaybı olarak görüyor, bu eylemin destekçilerini, işbirlikçilerini bütün insanlık namına lânetliyoruz. Bu menfur hadisede hayatlarını kaybeden hemşerilerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co