Gap Oscar’larını tebrik ediyorum

Gap Oscar’larını tebrik ediyorum

Gap Oscar’larını tebrik ediyorum

Gaçtiğimiz Cumartesi günü Mehmet Taş ile Adıyaman’a doğru yol almaya başladık.. hoş bir sohbet içinde Adıyaman’a vardık..

Adıyaman Üniversitesi Rektörlük Konferans salonunda düzenlenen ödül törenine yurt içi ve yurt dışından birçok davetli katıldığını görerek, biz ne yapa bilirim gözü ile baktım..

Gap Oscarı töreni artık sadece GAP ve ülkemizde değil, uluslar arası bir hüviyetiyle dünyada bilinen bir organizasyon olduğuna müşade ettik.. ki bu yönetimi tebrik etmekten başka çaremiz olmadığını gördüm..

GAP Gazeteciler Birliği’nin düzenlediği 11. Uluslararası GAP Oscarları ödül törenide  Yönetim kurulundan kimseye ödül verilmediği gibi, hak etmeyenede ödül verilmedi…

Bizde yani Kahramanmaraş’ta böyle ödül töreni yapılsa ,  “Körler-Sağırlar – Bir birini ağırlar” sözü yerine getirilcesine bir birine ödül veri dururduk, ödül almayan kimse kalmazdı..

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz Adıyaman’ın böyle güzel bir organizasyona ev sahipliği yapmasının önemine işaret ederek gazetecilik mesleğinden bahsetti.

Kıymaz, “Bizim vazifemiz ülkeye hizmet edene hizmet etmektir. Toplumun sesi olmak, hislerine duygularına tercüman olmak, problemleri tespit edip çözülmesi gereken sorunları dile getirip çözümünü takip etmek bizim görevimiz” dedi başkanı tebrik ediyorum..

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü ise, böyle güzel bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluklarını dile getirerek, Adıyaman Üniversitesi’nin kurulduğu günden itibaren geldiği konumu anlattı. Görsel olarak ekrana yansıması hoşdu..

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu göreve yeni geldiğini ve bir yıl sonra da aynı etkinlikte tüm davetlileri Adıyaman’da ağırlamaktan mutluluk duyacağını dile getirirken, seneye arkanızdayım daha güzelini yapın mesajı verdi..

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş ise Adıyaman’ın kardeşlik ve barış kenti olduğunu belirterek, turizm kenti olan Adıyaman’ın açık hava müzesi konumunda olduğunu aktardı. Basının Türk demokrasisinin gelişmesi için önemli hizmetler verdiğini vurgulayan Demirtaş, GAP Gazeteciler Birliği’nin yaptığı çalışmaların da yıllardan beri bu sürece önemli katkı sağladığını söyledi.

Törene, Azerbaycan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, İngiltere, Türkmenistan, Kosova gibi ülkeler katılım olurken, Ülkemizden İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Artvin, Mersin ve Gap Bölgesinin bütün illerinden katılımlar oldu.

Sunuculuğunu ünlü sunucu Yusuf Öztürk ve Recebiye Çataksezer’in birlikte yaptıkları program açılış ve selamlama konuşmalarından sonra ödül törenine geçildi.

Yusuf Öztürk, Fatih Kısaparmak’ın o uzun şiirini ezbere okuması gerçekten mütiş bir olaydı. Ondan dolayı tebrik ediyorum..

 11 Gap Oscarı Yılın En Başarıları Ödül öreninde ödül alanlar:

– Kosova Cumhuriyeti Kamu yönetimi Bakanı : Mahir Yağcılar

– Adıyaman Valisi: Mahmut Demirtaş

– Bartın Belediye Başkanı: Cemal Akın

– Yakın Doğu Üniverstesi:Suat Günsel

– Mersin Silifke Kaymakamı Fatih Damatlar

– Malatya Milletvekili Öznur Çalık

– Ses Sanatçısı Lamia Nevruzova

– İşadamı Kadir Kurtul

– KKTC Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Akay Cemal

– Kıbrıs Medya Grubu

– Avrupa Gazetesi

– Doğan Haber Ajansı Gaziantep Bölge Müdürü Hasan Kırmızıtaş

– Şanlıurfa Star Gazetesi Recai Ayhan

– Gazeteci Selahattin Erol

– Adıyaman’da Bugün gazetesi Yazarı Necati Atar

– Sanayici: Mehmet Baharoğlu

– Program Yapımcı ve Sunucusu, Gazeteci Yazar Hüseyin Turan

– Ses Sanatçısı Fatih Kısaparmak

– Kilis Esnaf ve Sanatkarları Odalar Birliği Başkanı Şevket Memiler

– Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı müşaviri Kenan Önalan

– Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya

– Yazar Sinan Yağmur

– Ak Parti Seçim Komisyonu Başkanı Mutafa Ataş

– İşitme Engelliler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Pelin Aszlan

– Sunset Markası adına iş adamı kemal kılıç ödül aldı.

Adıyamanlı olaya sahip çıkıyor.. tebrik ederiz, hayırlı olsun seneye daha güzelini yapmalarını dileği ile ..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co