GAP Oscarları 11 Nisan da

GAP Oscarları 11 Nisan da

Gap Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Abidin Zeynel Kıymaz

“GAP Oscarları 11 Nisan da !”

 

KAHRAMANMARAŞ- GAP Gazeteciler Birliği Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, Kahramanmaraş Gazetesini ziyaret ederek,” GAP Oscarlarının 11 Nisan Cumartesi günü sahiplerini bulacağını,” söyledi.

SONY DSC

Kahramanmaraş Temsilcisi Mehmet Taş ile birlikte Kahramanmaraş Gazetesi, www.kahramanmarasgazetesi.com.tr internet haber sitesinin haber merkezini ziyaret ederek, yazı işleri müdürümüz Bekir Doğan, Genel Koordinatör Niyazi Kara ve Gazete çalışanları ile bir süre sohbet eden, Adıyaman’a davet eden Başkan Zeynel Abidin Kıymaz: 11 Nisan 2015 Cumartesi günün, Adıyaman, bu yıl sanat, siyaset, spor, iş ve birçok alanda 2014 yılının en başarılılarının ödüllendirileceği organizasyona ev sahipliği yapacaklarını,” söyledi…

GAP Gazeteciler Birliği’nin organizesinde her yıl geleneksel olarak yapılan ve bu yıl 12’ncisi yapılacak olan Uluslararası GAP Oscarları ödül törenine 8 ülkeden siyaset, sanat ve basın dünyasından önemli isimlerin katılması bekleniyoruz, diyen Başkan Zeynel Abidin Kıymaz: “  12.GAP Oscarı yılın en başarılı siyasetçi ödülü Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva’ya, en başarılı Belediye Başkanı ödülünün ise Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi’ye verileceği,”  belirtildi.

SONY DSC

GAP Gazeteciler Birliği Başkanı Kahramanmaraş Gazetesine yaptığı  açıklama da Genel Başkan Zeynel Abidin Kıymaz, “  ödül töreninin yanı sıra katılımcılar tarafından çeşitli gezi inceleme, sosyal ve kültürel faaliyetler ve ikili görüşmelerin yapılacağını belirterek, Adıyaman’ın tanıtımı için bu organizasyonun bir fırsat olduğunu kaydetti.

Kıymaz; birçok ülkeden katılımcıların olacağı bu organizasyonun Adıyaman ve GAP bölgesi illeri için büyük önem arz ettiğini belirterek şöyle konuştu: “Alanında çok başarılı kişi ve kurum temsilcilerinin katılım sağlayacağı bu organizasyona katılanlar bu program çerçevesinde Gaziantep mozaik müzesi, Kilis tarihi evleri, Şanlıurfa Balıklıgöl, Adıyaman nemrut dağı, Mardin evleri ve Hasankeyf gibi bölgemizin önemli turistik bölgelerini gezmeye çalışacaklardır, bunun için program yapıyoruz. İş dünyasından önemli kişi ve firma temsilcileri geliyor bölgenin organize sanayi ve ekonomisiyle ilgili araştırma ve işbirliği imkânları arayacaklardır. Önemli temaslarda bulunacaklardır. Kendileri 11 Nisan’da Adıyaman’a gelecek ve çeşitli televizyon programları konferanslara katılacak, Türk dünyasının sıkıntıları ve bu sıkıntıları aşmanın yolları ile ilgili bizleri bilgilendireceklerdir.”

Kahramanmaraş’tan temsilcimiz Mehmet Taş ve sizleri de Adıyaman’ ödül törenine bekliyoruz,” diye konut.

Kısa Ziyaretinde Kahramanmaraş’tan hoş sohbetle ayrılan Başkan Kıymaz,” Şartlar oluşursa Seneye Kahramanmaraş’ta bu ödül törenini yapıla bileceğini sinyalini de verdi.

SONY DSC

BASIN’A SANSÜR

Gazeteci Bekir Doğan’ın kaleme aldığı Basın Sansür kitabını inceleyen Başkan Zeynel Abidin Kıymaz,” Tebrik ederim, benim de böyle bir düşüncem vardı.. siz yapmışınız, hayırlı olsun, Kahramanmaraşlılar bol bol okusun,2 dedi..

Başkan adına bir kitabını imzalayarak veren Gazeteci Bekir Doğan, “kitabına gösterdiği ilgiye teşekkür ederek, bu 5. kitabı olduğunu söyledi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co