Galiba Bu Sefer Olacak !…

Galiba Bu Sefer Olacak !…

Galiba Bu Sefer Olacak !..

Bugün biraz bizden söz edeceğim !..

Kahramanmaraş basın dan söz edeceğim..!

Sen ve ben yok artık biz olduğumuzu anlatacağım..!

Şehrimizde bir çok sivil toplum kuruluşu var !..

Dernek Sayısını bilemiyorum ama Meslek Odaları, Meslek Kuruluşları da çok fazla..

Bu bağlamda : Kahramanmaraş’ ta görev yapan gazeteciler olarak 9 Ocak 2014 günü akşamı Pınarbaşı Çamlıca da bir araya geliyoruz..

Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti  olarak, üyemiz olsun olmasın, aktif gazetecilik yapan herkesi bir masa etrafından toplamak için birlik çağırısı ile 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayacağız..

Bizde olmaz derler.. Maraş’ta üç kişi bir araya gelemez derler galiba olacak bu bağlamda yaptığımız çalışma sonunda, tamam bende geliyorum, diyen gazeteci arkadaşımızın sayısı 70 buldu. Davetli devlet erkanı ile ise bu sayı 100 aşacak gibi duruyor galiba bir işi başaracağız durum onu gösteriyor.. sen ben yok biz varız diyeceğiz..

Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kemal Sayın, Yönetim Kurulu üyeleri : Cüneyit Beyit, Sırrıberk Arslan, Akif Arslan, Mesut Tuğrul, Kerem Akçakale, Devrim Başer, Niyazi Kara, Ali Eskalen, ön planda, bu gece için emek veren tüm üyelerimize bir kere daha teşekkür ediyorum..

9 Ocak 2015 Cuma günü Akşam Çamlıca da Kahramanmaraş’ta görev yapan gazeteci arkadaşlarımızla bir araya gelmenin mutluğunu yaşayacağız..

En güzel tarafı ise : Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiletine üye olan veya olmayan ilimizde görev yapan gazetecilerin tamamını davet edilmesi, hatta diğer gazeteci dernek başkanı ve yönetiminde davet edilmesi birlik ve beraberlik adına güzel bir olay olarak yorumluyorum.. Kemal Sayın başkanımız, Abid Vanlı başkanı davet etmesi hoş birlik göstergesidir..

Bunun tatlı bir rekabeti getirmesini diliyorum: Bugün Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti yaptı, 24 Temmuz da veya 12 Şubat Kurtuluş Bayramında : Büyükşehir Aktif Çalışan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abid Vanlı ve yönetiminin böyle, bundan daha güzel bir programını bekliyoruz.. onlara destek oluruz..

Yazımızın başında söyledik ya : Galiba Bu Sefer Olacak !.. galiba biz birlikte yaşamayı ve birlikte mücadele etmeyi öğreniyoruz.. ! bir birimizi sevmeyi göreniyoruz..

Bugün biz yapıyoruz, yarın diğer derneğimiz yapar, sonra birlikte tek çatı altında toplanarak çok daha güzellerini yaparız.. niye olmasın ?….

Önemli olan birlik ve beraberlik

Hepimizin eksik ve kusuru olur, önemli olan eksik ve kusuru görmemektir.

Kaşının altında gözün var, dudaklarının üzerinde bıyıkların var diyerek bir birimizin eksik ve kusurunu ararsak o kadar çok ki, hangisini yazacağımızı bilemeyiz, bunun yerine gelin hep beraber birlik olalım.. beraber olalım..

Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti yönetimi toplanıp böyle bir karar aldığında olur mu ? olmaz mı ? denildiğinde : Kemal Sayın başkan:” Olur biz birlik ve beraberlik içinde derneğimize üye olan olmayan veya başka derneklere üye olan aktif gazetecilik yapan herkesi davet edeceğiz, il dışındaki kuruluşlara üye olanları da davet edeceğiz” dediğinde biz yolun yarısını almıştık..

Bugün son hazırlıkları gözden geçirmek için yapılan toplantıda : “Karşı dernek böyle bir toplantı yaparsa hep beraber katılacağız” sesinin yükselmesi , oooh be Kahramanmaraş’ta artık birlik ve beraberliğin olacağını bana gösterdi..

Sen – Ben yok, artık biz varız..

Önemli olan da biz olmamız, 9 Ocak 2015 de Çamlıca da buluşmak dileği ile tüm gazeteci dostlara güzel günler diliyorum..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co