G20 ve Yeni Hükümet

G20 ve Yeni Hükümet

Antalya da yapılan G20 “Gelişmiş Dünyanın en büyük ekonomisine sahip olan 224 ülkeden sadece 20 ülkenin Cumhurbaşkanı veya devlet başkanlarının katıldığı G20 zivresi ezber bozdu.

20 lidere 20 garson görevlendirilerek aynı anda yemek verilmesi, Cumhurbaşkanlığı personeli ve görevlilerin öz verili çalışması G20’ye Türkiye damgasının vurdu..

G20 çıtasını çok yükselttik, bizden sonraki ev sahibi  ülkelere Allah yardım etsin diyorum..

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülkemizi en üst düzeyde temsil ederek, işte Dünya Lideri bu dedirtirken, İnşallah 2023 de Dünya daki ilk 10 ekonomi içinde Türkiye ilk 5 lerde yer alması ile lider ülke Türkiye olacaktır..

Antalya Belekde böyle bir toplantının yapılması güvenlik, hizmet sunumu ve Türk halkının sağ duyusu ile Dünya liderlerinin fazlası ile etkiledi.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’na böyle güzel bir toplantıya ev sahipliği yaparak, Türkiye’nin yüzünü ağartmalarından dolayı bir T.C. vatandaşı olarak şahsen teşekkür ediyorum..

G20 sınavını başarı ile verdiğimiz gibi, bir çok ezberi de bozduk, emeği geçen herkese teşekkürler diyorum..

Sevgili dostlar: Başbakan Ahmet Davutoğlu, geçici seçim hükümeti istifasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sundu, sonra da yeni hükümeti kurmak için yeniden görev aldı.

Yeni hükümet Cuma günü iş başında olması bekleniyor..

2002 seçimleri sonrasında 18 Kasım 2002 de hükümeti kuran Ak Parti de yeni kabinenin bugün de yani 18 Kasım 2015 Çarşamba günü Cumhurbaşkanına sunula bileceği de gelen bilgiler arasında..

Yeni kabine bugün açıklanır mı ? tam bilemiyoruz ancak Cuma günü de olabilir diyorlar ama mesele olan ülkemizin kazanmasıdır..

Türkiye’nin 81 ili gibi bizde bakanlık bekliyoruz..

Ak Parti den TBMM giren 316 milletvekili bakanlık bekliyor..

Sizlerde takdir edersiniz ki 25 bakanlık ile sınırlı !

Ak parti Gurup Başkan Vekili Mahir Ünal , görevinde kalabileceği gibi, adı milli eğitim bakanlığında geçerken..

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili eski Adalet Bakan Yardımcısı Veysi Kaynak’ın yeni adalet bakanı olarak ismi geçiyor..

Vali, Şanlıurfa Büyükşehir eski belediye başkanı Celalettin Güvenç’in ise ismi iç işleri bakanlığında geçiyor..

Kahramanmaraşlılar olarak şunu kabul edelim ki: bize 3 bakan birden vermezler ! Türkiye de dengeler var..

Hem yetişmiş kişi olacak, hemde Türkiye’nin doğsu – batısı ve dengeleri gözetmek zorunda başbakan..

Önemli olan mesele: Kahramanmaraş’ın yatırımlardan gerekli payı almasıdır.. Hükümet bizim hükümetimiz, bakanımız olsada bizim olmasada bizim, Ak Partinin 7 vekilide bakanlık yapacak kapasitede insanlar.. olursa seviniriz olmaz sa küsmeyiz !..

Kahramanmaraş’ın ulaşım meselesi bu dört yıllık dönemde çözülmesi gerekir..

Kahramanmaraş hava alanı

Kahramanmaraş Kayseri yolu

Kahramanmaraş- Kısık, Ekinözü – Elbistan yeni yolu

Kahramanmaraş- Çağlayancerit- Gölbaşı yolu bu dönemde mutlaka bitirilmesi gereken yollarımız ve ulaşım işi kökten bitirilmelidir..

Acil olan ise: Kahramanmaraş hava alanına gümrük kapısının açılması

Yeni binanın yapımı, Gaziantep yolunu yer altına alınması, pistin Adana yönüne doğru boyunun uzatılması..

Ak parti hükümetinden 4 yıl içinde beklediğimiz acil iş bunlar.. Bakanımız olursa, bakanla takip ederiz, olmazsa, 25 bakanın hepsi bizim, Başbakan Ahmet Davutoğlu da bir Maraşlıdır.. Kahramanmaraş 1977 lerden bilir.. burada dostları var, o Kahramanmaraş’ın milletvekili ve başbakanıdır.. onunla bu sorunları acilen çözmemiz gerekiyor..

Allah ülkemize huzur versin, terör belasından korusun, yatırımlar gününde biterek dünyaya lider ülke olarak yön vermemizi nasip etsin..

Milletvekillerimiz yemin etti..

Yeni hükümet tamam gibi..

Ülkemize hayırlı olsun diyorum..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co