Futbol Takım oyunu

Futbol Takım oyunu

Futbol takımı oyunu : Aaaaa biz de buluyoruz !..

Futbol : İnsan eksenli bir spor ve takım halinde oynandığı zaman başarı elde edilir !..

Futbol: ferdi yıldızlar çıksada, futbol takımı oyunu ve takım iyi olursa ferdi yıldız çıkar !..

Orta sahamız yok ! ..

Alın bu orta sahayı !..

Benim gibi futboldan anlamayan ağayı takımın başına getirmişler.. herkesin şikayeti Ağam: Orta sahamız yok,  bu yüzden yeniliyoruz, demeleri üzerine sinirlenen dönemin kulüp Başkanı ağamız: “ Ulan bu orta sahayı satın alın kaç para ise iki katını vereceğim” der..

Bir santra fol ümüz yok , diyen hocaya kızan ağa : Yerin üç’tane futbolcu alın !.. Santrafol de eksik olsun” diyerek emir verdiğini unutamak…

Futbol böyle bir takım oyunu, yenersen alkışlarlar, yenilirsen, kulüp binası önüne gelerek küfürle yönetim istifa diye bağırırlar..

Şimdi şirket takımları çıkmaya başladı, da Allah’tan yönetim istifa diye bağıran azaldı..

Futbol oyunu takım oyun !..

Fatih Terim’i getirseniz, Dünyanın en iyi futbolcularını toplasanız, Kahramanmaraşspor’un takım olması en erken 6 ay, ortalama bir yıldır..

Bu sebeple Profosnel futbol kulüpleri ve yöneticileri en erken 3 yıllık sözleşme yaparlar..takıma yeni alınan bir futbolcu , ilk yıl son 10-20 dakika oynayarak takıma monta edilir, ikinci yıl banko oynar ve takımın A parçası olur..

Futbol denen top oyunu, bir takım oyunu sahada 11 kişi ile oynanın saha kenarında ise en az 8 de yedeği olur..

Ham maddesi insandır, onunda bir birine uyum sağlaması süre alır, Kahramanmaraşspor yönetimi ne kadar iyi futbolcu alırsa alsın, galibiyet yüzünü bize göstermesi çok zor..

Nerede ise yeni bir takım kurdular : hani galibiyet ?

Demek ki : bu iş futbolcu almak, yeni hoca bulmakla olmuyor, beyler bu bir takım işidir..

Ham maddesi insandır.. İnsanın bir birine uyum sağlaması aylar yıllar alır..

Milli takım futbolcuları, karşılıklı maç oynadıkları halde, bir birlerini yakın takip edip en azından bir önceki maçını video den izledikleri halde, Milli takım A Kadroya çağırılan futbolcular günlerce birlikte kamp yapar uyum içinde olmaya çalışırlar..

Biz bunları biliyoruz: diyen okuyucularımın sesini duyar gibi oldum..ama Kahramanmaraşspor yönetimi bunları biliyor mu ?.. mesele de burada..

Sezon başında ben kaç defa yazdım : Takımı dağıtmayın üzerine ilave yapın..diye sonuç ne oldu zaman bizi haklı çıkardı ama, niye yarar ki Kahramanmaraşspor bu hafta da yenildi..

1.      Lige çıktığmıız takım olsa Fetih hocamız olsa Kahramanmaraşspor bugün kayıp ettiği maçın en az yarısını hatta daha fazlasını 3 puanla kapatırdı..

Buradan Kahramanmaraşspor yönetimine sesleniyorum: Dünyanın en iyi futbolcularını toplasanız, en iyi hocasınıda getirseniz bir takım olamaz, onların takım olması için zaman ve birlikte çalışmaya ihtiyacı vardır..

Siz en iyisi 2. Ligde şampiyon olacak bir takım kurun burada pişelim, seneye ikinci liğ de oynar, sonra yeniden birinci lige çıkar, bugün yaptığımız hatayı da yapmadan Kahramanmaraşspor’u süper lige taşımanın hesabını yaparız..

Hoca ve Futbolcularla 5 yıllık sözleşme yapın, iki güne bir futbolcu değişmesi ile bir takım başarılı olamaz , bugüne kadar olan bir örneği de yoktur..

Pazar günü Şanlıurfaspor karşısında ortaya konan oyun şunu gösteriyor ki : Kahramanmaraşspor sana güle güle , yolun ikincil lige doğru açık olsun “..diyenler haklı çıkardı, bizde Kahramanmaraşspor güle güle diyoruz..

Kahramanmaraşspor kulüp başkanı ve yönetimi 2. Lige düşünce takımı bırakır mı ? yoksa devam eder mi ? onu bilemiyoruz, zaman gösteri ama Kahramanmaraşspor’un kurtulması çok zor.. Kahramanmaraşspor yönetimi gelecek 5 yılın hesabını yapmalıdır..

Gelenden iki gol, gidenden iki gol yiyerek Kahramanmaraşspor küme düşmesi kesin gibi görülüyor.. hiç olmazsa geleceğimizi kurtaralım..

Kahramanmaraşspor alt yapısı, A takımı ile iyi bir ekiple 5 yıllık 10 yıllık planlarını yaparak yolumuza devam edersek , Kahramanmaraşspor 4 yıl sonra süper lige çıkabilir..

İyi bir hoca, iyi futbolcular ve sonuç olarak : sabır ile yoluna devam etmeli , Kahramanmaraşspor takım olmalıdır.. futbol takımı !..

İyi günler.
28 Ocak 2014

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co