fitne

Anasayfa Genel 09 Nisan 2014
fitne

Fitne bilindiği gibi  kargaşa çıkartmak,hileye baş vurmak, entrika  kurmak, bozgunculuk yapmak, fesat peşinde olmak ve itilaf çıkarmak şeklinde geniş bir huzursuzluklar kümesini işaret etmektedir. Fitne  Kur’an ifadesi ile aynı zamanda  İmtihan anlamına da gelmektedir. Doğumla ölüm arasındaki zaman dilimi için sürekli imtihandayız.

Allah bozguncuları sevmez.“ Fitne , öldürmekten   daha büyüktür.” (Bakara 217)

”Birde hiç bilmediğin şeyin ardından gitme…”(İsra 36)

“Ey iman edenler ! Eğer size fasık,güvenilir olmayan biri,bir haber getirirse,bilmeden bir topluluğa sataşıp da  sonra yaptığınıza pişman olmamak için ,onu iyice araştırınız”(Hucurat 6)

Bir kısım Hadislerde de:”Her duyduğunu başkalarına söylemesi ,kişiye günah olarak yeter”

”Fitne uykudadır.Onu uyandırana Allah lanet etsin” “Fitne zamanında  ayakta duran yürüyenden,oturan  da ayak da durandan  hayırlıdır” buyurulmaktadır.

Görüyoruz ki bizim inancımız bozgunculuğa ve fitneye şiddetle atıfta bulunmaktadır. Fitne ve bozgunculuğa  asılsız dedikodular , mesnetsiz  haberler ve kulaktan dolma  sözler sebebiyet vermektedir.

Sırf siyasi kaygılarla insanlar birbirine   çirkin iftiralar atıyorlar. Yalan haberler havada uçuşuyor. Topluma fitne pompalıyorlar.

Bırakın yalan yanlış sözleri bazen doğru bir sözü  bile vakitsiz ve  yersiz söylemek  fitneye  yol açmaktadır.

Kanuni Sultan Süleyman  ile  büyük oğlu Şehzade Mustafa arasını açanlar fitne merkezleridir.

Bugün de bir sivil toplum hareketi olan ,ülkemizde ve dünyanın her tarafında  ,hiç bir siyasi kaygısı olmadan gelecek nesillerimize yol gösteren   hizmet hareketi ile ülkemizi karanlık bir yapıdan kurtararak gerek ekonomik olsun gerekse siyaseten dünyada  belli yerlere  taşıyan AK parti iktidarını çatıştırmaya çalışan  çok ciddi fitne odakları oluşmuştur. Burada iyi niyetin ötesinde ,ihanet şebekeleri ve ülkeyi yeniden karanlık  günlere taşımaya  çalışan iç ve dış mihraklar var.

Düne kadar Hizmet hareketi ile dalga geçenler,alay edenler ,okyanus ötesi vurgulaması yapanlar , hükümetin karşısında olduğunu düşünerek  güya Hoca efendiyi  alkışlıyorlar.

Kaldı ki hükümetler ,devleti temsil eder. Top yekun Milleti temsil eder. Bir gurubun veya ekolün hükümeti olmaz.  Hizmet hareketi de bu ülkenin sivil toplum kuruluşlarından bir tanesidir.   Bunun ikisini karşı karşıya getirmeye çalışanlar fitnecilerdir. Böyle bir şeyi devlet erki kabul edemeyeceği gibi,ben inanıyorum ki Hizmet hareketi başındaki Fethullah Gülen Hoca Efendi de kabul etmez.

Ayak da duranlar yürümesinler, oturanlarda ayağa kalkmasınlar. Sabır ve metanet içinde fitne odaklarını bertaraf etmeli. Dua ehli büyüklerimizin duaları sayesinde inşallah bu fitnecilerin yuvaları yıkılacaktıressayclick.net

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co