Fırat Görgel Güven Tazeledi

Fırat Görgel Güven Tazeledi

Fırat Görgel Güven Tazeledi

 

ONİKİŞUBAT / Kahramanmaraş’ın merkez Onikişubat ilçesinde Ak Parti ilçe kongresi yapıldı. Mevcut Başkan Fırat Görgel, tek liste olarak girdiği genel kuruldan güven tazeleyerek çıktı.

Ak Partinin kuruluş kısa film tanıtımı , 15 Temmuz olayları, Onikişubat ilçe başkanlığının çalışmalarını anlatan kısa film gösterimi ile başlayan genel kurul divanı seçilmesi ile  Saygı duruşu ve İstiklal marşlısının okunması ile devam etti.

akonikkadro

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen AK Parti Onikişubat İlçe Kongresinin açılış konuşmasını yapan ilçe başkanı Fırat Görgel: “ Partimiz kurulduğu günden bugüne kadar ilçemizde oyumuzu artırarak devam ettik, bugünden sonra işimiz daha zor önümüzde 2019 seçimleri vardır,” dedi.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, ise kongrede yaptığı konuşmada: Belediye çalışmalarına değinerek, Büyükşehir yasası ile köyden mahalleye dönüşen mahallelere 7.5 milyon metre kara kilit parke ve asfalt yol götürürken, Bilgi ve Kültür evleri ile halkımızın sosyal ihtiyaçlarını karşıladıklarını  ifade etti..

ak mahçiçek

Ak Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir de yaptığı konuşmada: “ Ak Parti ilçe ve il teşiklatları arkadaşlarıma bir uyarım var, Kongre ye geldim, göründüm, sonra geri gidiyorum demeyeceğiz burada kongre bitinceye kadar bekleyeceğiz ve görevimizi yapacağız,” dedi.

  1. hükümet Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, bugün artık meselenin siyaset ve siyasi parti olmaktan çıkıp memleket meselesine dönüştüğünü söyledi.

Ak Parti sözscü, Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ise : 15 Temmuz gecesiyle millet olmanın şuuruna hep birlikte erişildiğini vurgulayarak şöyle devam etti: “O gün Cumhurbaşkanımızın sürekli söylediği ‘Tek millet, tek bayrak, tek devlet ve tek vatan’ın ne anlama geldiğini hep beraber gördük. Eğer bir insan milletine aşkla bağlıysa, eğer bir insan bayrağını aşkla seviyorsa, eğer bir insan vatanına sadakatle bağlıysa, bir insan devletinin bekası için dua ediyorsa o bizim kardeşimizdir. İşte yerli ve milli olmak da budur. Recep Tayyip Erdoğan, yerli ve milli olmanın ne anlama geldiğini 15 yıl içerisinde her birimize hem öğretti hem de gösterdi.” Recep Tayyip Erdoğan ile yol yürümekten onur duyduklarını dile getiren Ünal, büyük ve küçüğün bilineceğini, ayrımcılık ve adamcılık yapılmayacağını söyledi.

akoniki3

“HİÇBİR ŞEYİ KİŞİSELLEŞTİRMEKTEN YANA DEĞİLİZ” Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Kimse kendine adam bulmaya, grup oluşturmaya, ekip oluşturmaya kalkışmasın. AK Parti’ye adam bulsun. AK Parti’ye ekip oluştursun. AK Parti’nin grubunu güçlendirsin” sözünü hatırlatan Ünal, hep birlikte büyük AK Parti ailesine ait olmakla onur duyacaklarını belirtti. Ünal, şu değerlendirmeyi yaptı: “Bugün benim partim Fırat Görgel’i ilçe başkanı seçtiğinde, Fırat Görgel benim artık ilçe başkanımdır. Bitti. Bunu kimse tartışamaz. Parti adabı bunu gerektirir. Eğer  benim genel merkezim bana bir il başkanı seçtiyse, benimle istişare ederek bir il başkanı seçtiyse hep beraber o artık bizim il başkanımızdır. Milletvekilimiz milletvekilimizdir, büyükşehir belediye başkanımız büyükşehir belediye başkanımızdır. AK Parti ailesinde biz kişileri konuşmayız, statüleri konuşuruz. Çünkü biz hiçbir şeyi kişiselleştirmekten yana değiliz. Biz bu mevki ve makamların sadece şahsımıza emanet olduğunu ve ateşten bir gömlek olduğunu biliriz. Eğer o mevki ve makamlar bize güç veriyorsa, vay bizim adamlığımıza.” Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Oturduğu koltuktan güç alan değil, oturduğu koltuğun alın teriyle, emeğiyle, kişiliğiyle, kalitesiyle, fikriyle, o koltuğa değer katan arkadaşlara ihtiyacımız var” sözlerini aktaran Ünal, “O yüzden birbirimiz arasında ayrımcılık yapmayacağız. Saygıda kusur etmeyeceğiz. İnsanla ilişki kuracağız, güçle değil.” dedi.

akoniki1

“HEPİMİZ ALLAH’A ŞÜKRETMELİYİZ” Eski Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak da Türkiye dışındaki büyük oyunu asla görmezden gelemeyeceklerini, Almanya ve Hollanda’nın sadece seçim sebebiyle Türkiye’ye karşı bir husumet içerisinde olduklarına inanmadığını aktardı. Bunun arkasında başka tarihi gerçekler bulunduğunu ifade eden Kaynak, şunları kaydetti: “Türkiye’ye Avrupa Birliği ceza vermelidir. Türkiye’ye yönelik Avrupa Birliği’nin maddi katkıları kesilmelidir. Türkiye şükretsin, biz Türkiye’yi işgal etmeyi düşünmüyoruz.’ Kim söylüyor bunu, hangi densiz söylüyor? Almanya’nın Dışişleri Bakanı. O densiz bilmiyor ki Türkiye, Türkiye’deki her bir insanımız Türkiye’de bayrağının, vatanının, devletinin, istiklalinin ve istikbalinin yılmaz savunucusudur. Hadi cesaretin varsa böyle bir şeyi yap. Allah’a hamdolsun, içindeki hain unsurları temizledikçe o güçlü devletimiz yeniden bu topraklarda ve bölgesinde söz sahibi. Eğer bugün Somali’de yürütülen bir vekalet savaşı, iç savaş, Yemen’de, Sudan’da, Türkiye’nin lideri, bizim genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın fikrini almadan çözülemiyorsa bundan dolayı hepimiz Allah’a şükretmeliyiz.”

akkadroto

Ak Parti Onikişubat İlçe Yönetim Kurulu

Başkan Fırat Görgel

Yönetim Kurulu üyeleri: Ahmet Alıcı, Ahmet Gülpak, Ali Köfte, Ali Ahmet Özdemir

Cihangir Bağırıaçık, Durdu Köse, Durdu Sefa Kekeç, Dursun Kızıltaş, Emrah Tüfenk, Enver Kılınç, Enver Topçuoğlu, Fatih Sarıkaya, Fatma Kılınç, Gül Çitil Okur, Hakan Kiraz, Harun Kahveci, İmirze Demir, İnci Okumuş, Mehmet Sami Tanrıöver, Ömer Faruk Kenger, Ömer Lütfi Kısakürek, Sefa Ekmekçi, Sümeyye Amaç, Yunus Odabaşı

ak mahir

ak kaynak

ak ahmet

ak mahçiçek

akoniki

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co