Ferah Pastanesinin Dev Adamı!

Ferah Pastanesinin Dev Adamı!

110 santimlik boyu ile atom karınca: Beytullah Karasu

Ferah Pastanesinin Dev Adamı!

 

KAHRAMANMARAŞ/ Trabzon bulvarı üzerinde faaliyet gösteren Ferah Pastanesinin 110 santimlik dev adamı Beytullah Karasu, çalışması ile sevenlerinin gönlünde genel müdür adayı olduğunu gösterdi.

Boyunun kısa olduğunu sorun etmeyerek, bilgi ve becerisi ile boyunun kısalık açıklığını kapatarak kısa zaman da Ferah Pastanesi müşterilerinin sevgilisi haline gelen Beytullah Karasu, çalışkanlığı ve efendiliği ile pastanenin gözde personeli konumuna geldi.

Sabah eldivenini giyerek, Simit- Poğaça satışı yapan, müşterilere hoş geldiniz, güle güle afiyet olsun efendim diyerek sempatik ve kibar giyinmesi ile dikkatleri üzerine çeken Ferah Pastanesi genel müdürü adayı Beytullah Karasu; Şehirler arası dondurma paketlemesi, garson yetişmediği zaman garsonluk yapması, Dondurma tezgahında dondurma satması ile her derdin ilacı olarak her yere yetişmesi ile üne kavuştu.

beytullah (4)

Buda Beytullah Dondurması

Kendisinden Büyük Dondurma fıçısına çıkarak, Dondurma satan Beytullah, “Dondurma Kaymak, bu dondurmayı yemeyenin ya aklı yok, ya parası yok buz gibi dondurma Kaymak” diyerek vatandaşa dondurma satması ile ilgi odağı haline geldi.

Babasının böbrek hastası olduğunu 5 kardeşine babalık, annelik yaparak onlara ekmek götürmek için çalıştığını ifade eden Beytullah Karasu; “Çalışana her yerde herkes için iş var, sen yeter ki çalış, boyum küçük ama ne yapayım ekmek parası çalışmak zorundayım, bu boyla iş yapmak kolay değil ama çalışırsan oluyor ekmek parası çıkıyor, Ferah Pastanesi sahibi Sıddık İnalbas’a teşekkür ediyorum. Bize iş verdi, ekmek verdi burada bir ekmek yiyorum, işimden memnunum, dostlar bize müdür diyorlar ama ben er olmaya razıyım yeter ki ekmek paramızı kazanalım” dedi.

Merdiven Basamaklarını Hızla Çıkıyor

Trabzon Caddesi üzerindeki Ferah Pastane –Dondurma da işe başlayan Beytullah Karasu, kısa zaman da merdiven basamaklarının hızla yükselerek özellikle sabahları simit / poğaça için gelen müşterilerin özellikle aradıkları isim olurken, akşamüzeri dondurma müşterilerinin aradığı bir isim haline geldi.

Beyaz gömleği, ütülü pantolonu, Papyon kravatı – bazen ise normal kravatı ile şık giyinen Beytullah, “Dondurma – Kaymak” diyerek dondurma satıyor.

Ferah Pastanesi yönetim kurulu üyesi Cahit İnalbas: “Beytullah’ın çalışması herkes tarafından takdir ediliyor, bizde kendisinden memnunuz, Aslan gibi işine bakıyor ekmek parasını kazanıyor, o bizim müdürüm, işçimiz değil müdürümüz” diyerek sevgisini gösterdi.

Beytullah’ın elinden dondurma yemek isteyenler ise sıraya geçerek dondurma alıyorlar.

beytullah (3)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co